Кішки і собаки — улюблені домашні тварини людини, і серед них відомо чимало рекордсменів, які залишалися поруч з господарями довгі роки. Є коні, риби і черепахи-довгожителі.

Найстаріші кішки

Як відомо, коти рідко живуть більше двадцяти років. Навіть двадцять років – рекордний для них вік. Відомо про кішку, чий вік уже більше сорока років. Вона живе у Великобританії. Це сама звичайна кішка на ім’я Люсі. В будинок своїх сьогоднішніх господарів вона потрапила випадково, перейшовши в якості спадщини після смерті родички. Люсі майже нічого не бачить, їй складно пересуватися по будинку. Господарі помітили, що вона оглухла.

Кішка-довгожителька Люсі

Те, що кішці не менше сорока років нові господарі дізналися, коли до них у гості приїхала літня родичка. Ще в 1972-му році, як стверджує старенька, Люсі околачивалась біля її рибного магазину. Після огляду кішки-рекордсменки ветеринаром, стало ясно, що Люсі дійсно надзвичайно стара. Її точний вік ніхто не береться визначити. Залишається вірити літній жінці, знала Люсі з 1972-го року. Перевівши солідний котячий вік на вік людський, можна сказати, що їй вже сто вісімдесят років. Більше ніж сорокарічний вік Люсі можна назвати вражаючим фактом. Так як у кішки немає офіційних документів, занести цей рекорд в Книгу рекордів Гіннеса неможливо.

Крем Пафф був визнаний найстарішим котом

Крем Пафф – так звали кота, який до Люсі вважався найстарішим у світі. Він проживав у Техасі. Його вік становив тридцять вісім років. На третьому місці серед котів-довгожителів кішка Блекі з Великобританії. Її господар Квентін Шоу заявив, що взяв її в будинок зовсім маленькою, а зараз їй вже двадцять чотири роки. За своє життя Блекі принесла три посліду, причому вона пережила всіх своїх дітей. Зараз ця кішка, за твердженням її господаря, абсолютно здорова, однак, стала менш грайливою і активною. Господарі котів-рекордсменів вважають, що вихованці прожили настільки довге життя з-за їх любові та піклування.

Найстаріший двоголовий кіт «Френк і Луї»

Є рекордсмен-довгожитель серед двоголових котів. Відомо, що такі тварини живуть дуже недовго. «Френк і Луї» — так назвала свого двоголової кота медсестра ветеринарної клініки з Массачусетсу. За її словами, минулі господарі принесли його в клініку, щоб приспати, вона таки вмовила їх віддати тварину їй. Сьогодні цього незвичайного кота дванадцять років.

Самі старі собаки

Максимальний вік собаки, який був офіційно засвідчений Книгою рекордів Гіннесса, склав двадцять дев’ять років. Стільки років прожила вівчарська собака по кличці Блуи. Пес-рекордсмен народився в Америці в 1910-му році. Майже двадцять років він пас велика рогата худоба, ніколи не бився і харчувався виключно натуральними кормами. Господар Блуи саме цим пояснював настільки довге життя вихованця. Рекордсмен помер у листопаді 1939-го року. Незважаючи на те, що за рік до смерті пес осліп, на його жвавість і активність це не вплинуло.

Найстаріша такса в світі на прізвисько Шанель

Відомо про таксу на прізвисько Шанель. Вона прожила двадцять один рік. У свій час собака перебралася разом з господинею зі штату Род Айленд в Нью-Йорк. Ім’я цієї такси теж занесено в Книгу рекордів Гіннесса.

Сьогодні титулом пса-довгожителя має двадцятидворічний йоркширський тер’єр Біллі. Він живе в Галіфаксі разом зі своєю сімдесятиоднорічної господинею. Пес сліпий на одне око, у нього не вистачає декількох зубів, тим не менш він любить попустувати, наче цуценя.

Самі старі коні

Є тварини-рекордсмени і серед коней. Найстарішою в світі визнана проста кінь на прізвисько «Старий Біллі». Вона народилася в англійському селі в 1760-му році. Середній вік коня – близько двадцяти п’яти років, Старим Біллі вдалося прожити життя довжиною в шістдесят два роки.

«Старий Біллі» - найстаріша кінь в історії

Сьогоднішній рекордсмен живе у Великобританії – це кінь по кличці Шейн. Як відомо, їй вже п’ятдесят один рік, однак вона почуває себе чудово і веде активний спосіб життя. Місце її проживання – заповідник «Remus Memorial Horse Sanctuary». Попередній рекордсмен помер в 2004-му році у віці п’ятдесяти одного року. Це був арабський кінь по кличці Бэджер.

Риби-довгожителі

Нікого не здивуєш столітньої щукою або сімдесятирічним осетром. Тим не менш є риби-довгожителі, б’ють всі рекорди. Відомо, що в 1230-му році в Німеччині в озеро була відпущена придворна щука імператора Фрідріха Барбаросси. 1497-му році вона опинилася випадково виловленої рибалками. До того моменту їй виповнилося більше трьохсот років, і важила ця придворна щука цілих сто сорок кілограм.

За легендами, найстарішої спійманої щуки було 300 років

У Швеції в акваріумі одного з музеїв жив вугор по кличці Патті. Риба була виловлена в Саргасовому морі в трирічному віці. В акваріумі музею Патті прожила довгих вісімдесят п’ять років. Вона померла у вісімдесят вісім років від старості. Особливо багато довгожителів серед великих риб, однак відомі й акваріумні невеликі рибки, чия тривалість життя близька сорока років.

Найстаріше тварина в світі на сьогоднішній день

Вчені вважають самим довготривалим на сьогоднішній день тварин на землі черепаху на ім’я Джонатан. Відомо, що йому вже більше ста сімдесяти восьми років. Рекордсмен проживає в південній частині Атлантики на острові Святої Олени. Перше фото Джонатана зробили ще в 1900-му році. З тих пір фотосесії проводилися кожні п’ятдесят років. Завдяки цьому видно, як змінювалося тварина.

Найстаріша в світі черепаха на прізвисько Джонатан

Самим-самим довготривалим на Землі істотою, на думку вчених-дослідників, є молюск, якого виявили у водах Арктики в 1982-му році. На той момент молюскові було не менше двохсот двадцяти років. Цей рекорд відзначений у Книзі рекордів Гіннесса.

Ходять легенди про черепасі, якій 529 років

Молюск-довгожитель, вік якого на момент його виявлення було дорівнює приблизно чотирьом сотням років, знайшли в 2006-му році в ісландських берегів. Йому дали прізвисько «Хв». Цілих чотири століття Хв жив у повній темряві на вісімдесятиметровій глибині. Його вік визначили по лініях на панцирі. На жаль, цей молюск-рекордсмен помер від старості під час дослідження, тим не менш, дослідження його панцира триває.

Довгожителями бувають не тільки тварини. Дивують і деякі старі люди. Наприклад, за відомостями bestfacts.com.ua самому старому олімпійському чемпіонові в історії було 72 роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: