Важливо знати, що робить авто безпечним, і яке місце в ньому вважається найбільш безпечним. Існує рейтинг автомобілів, складений з такого важливого показника, як безпека.

Що робить автомобіль безпечним?

Відомо, що найбільш важливий фактор «чотириколісного засоби пересування» — його безпека. Визначимо, що робить автомобіль безпечним. По-перше, на це впливає клас і вага. Ніж клас автомобіля вище і чим більше маса, тим він безпечніший. Пристебнуті сідоки в потужному автомобілі при ударі зазнають відносно менші перевантаження. Сама життя і численні краш-тести підтверджують цей факт. Можна з упевненістю заявити, що повнорозмірний позашляховик і важкий седан представницького класу серед легкових авто знаходяться в значний виграш.

Безпека автомобілів перевіряють за допомогою краш-тестів

Безпека автомобіля так само безпосередньо залежить від віку його конструкції. Так сучасні кузова оснащені спеціальними силовими елементами, здатними в процесі удару плавно як гасити енергію удару, так і швидкість. «Клітка» салону з розташованими там сідоками в сучасній конструкції створюється максимально міцною, так як використовувані при цьому матеріали – високоміцні стали. Елементи такої «клітини» навіть при надзвичайно великих навантаженнях зберігають необхідне для знаходяться в салоні людей життєвий простір.

Більш безпечний той автомобіль, чиє шасі максимально грамотно спроектоване. Це пов’язано з можливістю стабілізувати машину після маневру або сповільнитися в потрібний момент. Важлива кожна дрібниця – здатність авто приймати маневр, точність рульового управління, валкість, маса, стійкість, жорсткість підвіски, розташування центру ваги, схильність до сносам, налаштування керуючої електроніки.

Ремені безпеки в авто часто рятують життя

Підвищують безпеку додаткові опції авто. Крім систем, контролюючих динаміку, сюди відноситься хороший діодний або ксенонове світло, електропідігріви стекол і дзеркал і омивачі фар. Так само це системи відеоогляду, моніторингу «мертвих зон» і дорожніх знаків.

Можна стверджувати, що найбільш безпечним є важкий сучасний автомобіль з чудовим або хорошим рейтингом, точним керуванням і по максимуму оснащений рятують засобами.

Яке місце в автомобілі найбезпечніше?

Багато хто скаже, що найбільш безпечне місце в автомобілі – це місце позаду водія. Однак, ґрунтуючись на даних статистики, можна стверджувати, що таким місцем є заднє сидіння праворуч від водія.

Найбільш безпечне місце в автомобілі - позаду водія

Ось як виглядають висновки дослідження, зробленого на основі більш ніж п’яти тисяч аварій великим американським виданням «Pediatrics». З’ясовано, що найбільш безпечно перебувати в автомобілі на задньому дивані. При цьому задні сидіння безпечніше передніх на вісімдесят відсотків. Серед трьох задніх сидінь самим безпечним вважається середнє. Його безпеку на двадцять п’ять відсотків вище безпеки крайніх. Головне, щоб людина, що знаходиться в салоні автомобіля, був пристебнутий. В іншому випадку, під час удару він просто може вистрибнути через лобове скло.

Рейтинг безпечних автомобілів

Рейтинги безпеки, як відомо, складаються різними асоціаціями. Вони враховують не лише рівень захисту, але і оцінюють весь комплекс заходів безпеки. До них відноситься наявність систем, завдяки яким вдається уникнути аварій, якість роботи при краш-тестах ременів і подушок безпеки (тобто роботу утримуючих систем), а так само адекватність поведінки кузова.

Рейтинг може бути відмінним, середнім і поганим, що визначається виставленими балами під час проведення тестування. З року в рік автомобілі стають більш досконалими, знаходять кращий захист, що є причиною посилення методики випробування.

Volvo S60

Журналом Forbes після аналізу результатів численних краш-тестів був складений рейтинг найбільш безпечних авто. Третє місце в цьому рейтингу займає Volvo S60. Як відомо, компанія Volvo завжди велику увагу приділяла безпеки.

Volvo S60 входить в ТОП самих безпечних автомобілів

В моделі S60 присутній адаптивне головне освітлення, система попередження про небезпечному зближенні та система моніторингу сліпої зони. Також авто оснащене контролером, здатним загальмувати автомобіль в автоматичному режимі при виявленні пішохода.

Mercedes-Benz Е-класу

Друге почесне місце в рейтингу займає Mercedes-Benz Е-класу. У цьому щодо доступному автомобілі присутня контроль системи сліпих плям і система нічного бачення. Він так само оснащений адаптивними фарами.

Творці Mercedes-Benz Е багато уваги приділили систем безпеки

В авто є подушки безпеки спереду, і ззаду. Правильніше буде сказати, що Mercedes-Benz Е-класу в буквальному сенсі обкладений ними. Подушками безпеки управляє точна і досить складна електроніка.

Audi A6

Перше місце в рейтингу найбільш безпечних автомобілів зайняв Audi A6. Його зовнішній вигляд досить приємний, який називають навіть чарівним.

Audi A6 - один з найбезпечніших автомобілів у світі

Салон Audi A6 досить комфортний. Він укомплектований величезною кількістю подушок безпеки. Крім того, автомобіль оснащений численними системами, сприяють максимально безпечному водінню.

Найбезпечніший автомобіль у світі

Рейтинг, який щорічно складається американським агентством IIHS, вважається найбільш об’єктивним. Після проведення краш-тестів цим агентством були названі найбезпечніші автомобілі, зуміли отримати оцінку TOP SAFETY PICK+, є найвищою. Всього такої оцінки удостоїлися двадцять два автомобіля. Переважно – це авто, виробництва Японії, присутні машини європейського і американського виробництва. Всі вони обладнані системою, що відповідає за розпізнавання перешкод і примусовою системою гальмування.

Honda Civic 4-door найбезпечніший автомобіль в середньому ціновому сегменті

Серед невеликих автомобілів перше місце віддано Honda Civic 4-door, лідируюча позиція серед автомобілів середньої цінової категорії — Ford Fusion, Infiniti Q50 віддано перше місце серед люксових авто середнього розміру, а Acura RLX віддано перше місце серед люксових авто великого розміру. Лідируючі позиції в своїх категоріях посіли такі автомобілі, як Mazda CX-5 і Toyota Highlander.

А найбільші в світі автомобілі не вважаються найбезпечнішими. Навпаки, поруч з ними потрібно дотримуватися техніки безпеки. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про автомобілі-гігантах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: