Найбагатші люди щорічно привертають увагу фахівців. Вони оцінюють стан бізнесменів і складають рейтинг. У нього, як правило, потрапляє сотня самих заможних і сильних світу цього. Причому, список відображає фінансовий стан багатіїв за попередній рік. Представляємо вашій увазі Список 10 найбагатших росіян за 2012 рік, на думку фінансистів та економістів.

Віктор Вексельберг

Віктор Вексельберг відкриває наш Топ найбагатших людей Росії 2012. Кілька років тому бізнесмен постійно входив у трійку найбагатших людей Росії, але в кризу його бізнес трохи похитнувся. По офіційних даних у підприємця всього 13 мільярдів доларів зосереджено на рахунку. Гроші отримані з нафтового гіганта ТНК-BP, де у Віктора частка акцій, компаній Російський Алюміній » («Русал»), Російські комунальні системи, Комплексні енергетичні системи, РЭМКО (атомна енергетика), Меткомбанк.

Відкриває список найбагатших людей Росії - Віктор Вексельберг

Є в розпорядженні Вексельберга і зарубіжні концерни, наприклад швейцарський Сулзер, який випускає промислове обладнання для газу і нафти, а так само швейцарська Оерликон. Бізнесмен витрачає велику кількість грошей на відродження та відновлення культурних пам’яток Росії, володіє великою колекцією яєць Фаберже.

Роман Абрамович

Колишній губернатор Чукотського автономного округу поступово здає позиції. Він був найбагатшою людиною в Росії в 2005 році, в 2006 і 2007. Але зараз його капітал становить всього 13,4 мільярда доларів. Можливо, це пов’язано з відходом з нафтового бізнесу і продажем своєї частки в «Сибнефти».

Роман Абрамович - вже не найбагатша людина Росії

У Романа Абрамовича залишилися тільки інвестиційна компанія Миллхаус і холдинг Євраз-груп, який видобуває і переробляє метали по всій планеті.

Вагіт Алекперов

Ще один «нафтовий магнат» Росії потрапив у список. Все свій час Вагіт Алекперов приділяє розвитку «Лукойлу». І не дарма, у 2008 році компанія стала другою в Росії за обсягом виручки. Перше місце посіла компанія «Газпром». А в 2011 році «Лукойл» стала першим у світі приватним підприємством, яке працює на розвіданих запасах нафти.

Вагіт Алекперов входить в число найбагатших людей країни

Бізнес допоміг Вагіта Алекперову зосередити на рахунках 13,9 мільярдів доларів. Втім, така сума тільки тому, що бізнесмен володіє лише 20% всієї компанії.

Михайло Фрідман

Одну з почесних рядків у рейтингу російських мільярдерів займає Михайло Фрідман. Зараз його стан оцінюється в 15,1 мільярд доларів. Активи Фрідмана в консорціумі Альфа-груп, куди входять Альфа-банк, Альфа-страхування», «Альфа-капітал, Росводоканал, X5 Retail Group (мережа магазинів «Пятерочка»). 39% акцій Білайну (Вимпелкому) і 25% Мегафона так само закріплені за холдингом бізнесмена.

Один з найбагатших людей - Михайло Фрідман

А сам він володіє частиною Російсько-Британського газового холдингу ТНК-BP. Крім усього іншого, Михайло Фрідман відстоює права євреїв у Європі, зокрема в Росії, і займається благодійністю.

Олег Дерипаска

Постійний учасник рейтингу Форбс – Олег Дерипаска. Його капітал оцінюється в 16,8 мільярдів доларів. Бізнесмен має гучний статус «Алюмінієвого короля». А в 2008 році навіть потрапив на перше місце російського списку мільярдерів Форбс, а так само в першу десятку світового рейтингу.

Почесне місце в списку найбагатших людей займає Олег Дерипаска

До речі, таке лідерство не вдавалося ще жодному російському підприємцю. Однак після кризи Дерипаска втратив майже все своє майно і скотився вниз у рейтингах світових магнатів. Після цього, усього за три роки Олег зміг відновити своє становище справ і повернутися в топ. Дерипаска володіє не тільки акціями металообробних і гірничодобувних підприємств, а й таких компаній, як авіазавод Авіакор, автоконцерн ГАЗ, Скай Експрес, будівельна корпорація «Главстрой, аеропорти Краснодара, Сочі, Геленджика, Єйська та Анапи, агентство Роспечать», «Ингосстрах», служба доставки Pony Express, Банк Союз. Загалом, список досить гідний. І, звичайно ж, левову частку свого стану бізнесмен витрачає на благодійність.

Алішер Усманов

А ось Алішер Усманов більшу частину свого доходу має від холдингу з видобутку металів та їх переробки «Металоінвест». Бізнесмен заявляє, що є власником найбільших на Землі запасів залізної руди. У розпорядженні Усманова майже третина компанії «Мегафон», трохи менше половини «Mail.ru Group».

Алішер Усманов незабаром може очолити список найбагатших людей Росії

Але деяку частину своїх грошей Алішер витрачає на благодійність. До речі, бізнесмен наживає свій капітал так стрімко, що з року в рік у рейтингу крокує семимильними кроками вгору, притому, що до 2007 року його в списку мільярдерів взагалі не було.

Володимир Потанін

Почесне четверте місце в списку мільярдерів Росії займає Володимир Потанін. Він уже відновив свою справу після кризи і так само претендує на місце в рейтингу «найбагатші люди 2012». За підрахунками фахівців, його стан складає 17,8 миллиардав доларів. Така сума на рахунках дозволяє перебувати в першій тридцятці загальносвітового рейтингу.

Володимир Потанін часто потрапляє в список «Багаті люди Форбс»

Втім, щоб обійти в ньому своїх російських колег, варто ще добряче попрацювати. А допомагає Володимиру Потаніну заробляти гроші «Росбанк», «Норільський Нікель» і холдинг «Профмедіа», активи якого телеканали 2×2, MTV Росія, ТВ3, радіостанції «Гумор FM», Авторадіо, а так само сайти Rambler.ru, Afisha.ru, Lenta.ru, кінотеатри «Сінема Парк». І це ще не все, в активи бізнесмена так само входить контрольний пакет акцій компанії «Централ Партнершип».

Михайло Прохоров

Трійку лідерів відкриває російський мільярдер і президент країни. Його статки оцінюють у 18 мільярдів доларів. Російський бізнесмен є президентом групи «ОНЕКСІМ», яка видобуває нікель, алюміній, золото та іншої кольорові метали.

Найбагатша людина Росії Михайло Прохоров у телепередачі «Прожекторперісхілтон» до Речі, свій стан Михайло Прохоров активно витрачав на свою передвиборну кампанію. Варто відзначити, що в 2009 році Михайло, зростання якого 204 сантиметри, купив баскетбольну команду «Нью-Джерсі Нетс», а через рік відкрив компанію з виробництва Е-мобілів.

Олексій Мордашов

На другому місці за доходами розмістився Олексій Мордашов, який володіє активно розвиваються металургійним концерном «Северсталь». Статки бізнесмена фахівці оцінюють у 18,5 мільярдів доларів.

Майже найбагатша людина Росії - Олексій Мордашов

Втім, такий дохід був у Мордашова роком раніше, але стан справ дозволяє вважати, що підприємець потрапить у рейтинг «найбагатші люди Росії 2012». Крім усього іншого, в 2011 році Олексій був запрошений на засідання в Більдерберзький клуб. Це той самий, що багато років, на думку багатьох, таємно керує світом і будує новий порядок.

Найбагатша людина в Росії

Лідерство в списку взяв Володимир Лісін. На його рахунку близько 24 мільярдів доларів. І в основному кошти отримані від успішної роботи Металургійного комбінату «Новолипецька». Дохід зростає так само від Волзького пароплавства і Санкт-Петербурзького Морського порту, власником яких є бізнесмен.

Найбагатша людина в Росії за версією Форбс - Володимир Лісін

Але і це ще не все, Лісін контролює фінанси Окской судноверфі, Невського суднобудівного заводу, а так само Першої вантажної компанії, яка здійснює залізничні перевезення, і ще декількох транспортних компаній. У підсумку, Володимира можна назвати транспортним магнатом, адже тільки Перша вантажна компанія контролює четверту частину усіх перевезень залізничної мережі Росії. У розпорядженні Лисина є і медіа-активи, наприклад, радіостанція «Бізнес-ФМ», а хобі привело його до посту президента стрілецького союзу Росії.

До речі, Володимира Лісіна не змогли обійти інші найбагатші люди Росії, вже кілька років він очолює вітчизняний рейтинг. А в світовому списку він постійно піднімається вгору, тільки за останній рік у Форбсі він плигнув відразу на 18 позицій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: