Колекціонери – дивовижні люди. Вони не тільки одержимі пошуком чергового експонату, і можуть витратити на це заняття величезну кількість часу і коштів.

Лялькові будиночки захоплюють дітей і дорослих

Кожен може годинами розповідати про свою колекцію, її історії створення, курйозні випадки, пов’язаних з тим чи іншим предметом. Більш того, коли йдеться про справжнього колекціонера, а не «збирача», ми говоримо про людину по-справжньому захоплених, знающем, освіченому – словом, про сьогодення експерта.

Справжні фанати мініатюрних будиночків і колекційної мініатюри саме такі. Архітектура, мистецтво, історія дизайну інтер’єрів, історія костюма та побуту тієї чи іншої країни – ось далеко не всі області, які потрапляють у сферу інтересів таких людей, адже зазвичай колекція присвячена якогось певного періоду часу або стилем. Занадто складно, скажете ви?

Реалістичний інтер'єр лялькового будиночка королеви Марії

Не варто думати, що всі колекціонери мініатюрних будиночків схожі на серйозних старців, выискивающих по крихтах історичні факти і гравюри в запорошених фолиантах. Та й не Боги горщики обпалюють. Створення свого незвичайного мініатюрного музею – це не менш захоплююче і цікаве, ніж збирати марки або рідкісні монети, і для цього зовсім не обов’язково бути мистецтвознавцем.

Нехай навіть ваш перший колекційний ляльковий будинок – скоріше іграшка для всієї родини. Хто знає, можливо, з роками про вашої колекції з захопленням говорити багато цінителі колекційної мініатюри в усьому світі, а поки ось кілька цікавих фактів про лялькових будинках, якими ви зможете «блиснути» перед гостями, показуючи їм свою колекцію.

Цікаві факти про лялькових будиночках

— Ляльковий будинок з казки Беатріс Поттер «Дві погані миші», як справжній герой літературного твору, має реальний прототип. Це будинок Вініфред — племінниці Норманна Уорн, власноруч побудований її люблячим дядьком. Саме цей будинок описала і зобразила Беатрікс Поттер у своїй книзі.

Будинок Вініфред племінниці Норманна Уорн

— Лялькові будинки – королівський подарунок у самому прямому сенсі цього слова. Такий один з найвідоміших будинків – ляльковий дім Королеви Мері. Він був побудований відомим британським архітектором сірому Едвіном Лютіенсом в 1924 році. В цьому воістину королівському палаці є діючий водопровід, освітлення, ліфти і навіть винний льох з цими напоями в маленьких пляшечках.

Королеві Марії було 57 років, коли вона отримала цей будиночок

Мініатюрні будиночки надихали живописців. Один з найвідоміших «портретів» лялькового дому був написаний художником Джакобом Эпплом приблизно у 1710 році. Цікаво, що зображений на картині ляльковий будинок, який належав Петронелле Ортман, дійшов до наших днів практично в первозданному вигляді і в даний час знаходиться в Рейхсмузее (Амстердам, Голландія).

Ляльковий будинок Петронеллы Ортман (створений 1686-1705)

— І поетів лялькові будинки не залишали байдужими. А. С. Пушкін в одному з листів писав званий обід у ляльковому будиночку Павла Воиновича Нащокіна, де на гаряче замість поросяти подавали смажену миша, і навіть присвятив цьому будинку вірш:

Благословляю новосілля,

Куди домашній свій кумир

Ти переніс — а з ним веселощі,

Вільна праця і солодкий світ.

Ти щасливий: ти свій будиночок малий,

Звичай мудрості зберігаючи,

Від злих турбот і ліні млявою

Застрахував, як від вогню.

Одна з кімнат будиночка Петронеллы Ортман

— По інтер’єрах лялькових будинків вивчають історію, культуру та побут. Цікаво, що це стосується не тільки дійшли до наших днів антикварним екземплярів. Створений Джоном Зейфелем мініатюрний Білий дім – зразок новітньої історії. Кожен раз, коли в США приходить до влади новий президент, змінюється інтер’єр знаменитого Овального кабінету.

Одночасно змінюється і інтер’єр в невеликому Овальному кабінеті. Але при цьому попередній інтер’єр зберігається – будинок зроблений таким чином, що кімнату можна вийняти з конструкції, тому на виставці їх можна «відвідати» все відразу.