Артистична кар’єра сповнена сюрпризів і несподіваних зустрічей, в тому числі і на знімальному майданчику. Давайте згадаємо тих, кого зірки зібрали разом, щоб подарувати світу приголомшливу гру двох акторів.

Миронов і Папанов грають дуетом у кількох фільмах

1. Макс Отто фон Штірліц і Генріх Мюллер (17 миттєвостей весни»)

В одному з перших радянських серіалів «17 миттєвостей весни» сходяться дві протилежності: Генріх Мюллер – прихильник ідеалів фашизму, і Макс Отто фон Штірліц, свято вірить у справедливість соціалістичного ладу. Російський розвідник, засланий в лігво ворога, володіє залізною волею і завидною холоднокровністю. Генерал-лейтенант німецької поліції явно програє йому у витримці.

Дует Тихонова і Броньового запам'ятався багатьом

В рамках ідеологічної підоснови, характери-антиподи вирішені максимально рельєфно. Леонід Бронєвой чудово справляється з роллю гестапівського ката, а В’ячеслав Тихонов, як найкращий актор СРСР, майже півстоліття являє собою ідеальний образ чоловіка, розбурхує дамське уяву.

2. Шерлок Холмс і доктор Ватсон (Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона)

Багатосерійний фільм «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона» став джерелом насолоди для любителів стежити за тонкощами акторської гри двох головних персонажів. Василь Ліванов, який закріпив за собою образ Шерлока Холмса, зумів досягти майже скульптурної зовнішньої виразності.

Василь Ліванов в ролі Шерлока Холмса сподобався навіть Англійській королеві

Лаконічні фрази героїв, давно перекочували з фільму в мовний ужиток повсякденності, створюють неповторний діалог диво-сищика з простаком Ватсоном. Останній як зразок англійської педантичності в поєднанні з природного недалекоглядністю, — воістину найкраща роль Віталія Соломіна.

3. Данила та Віктор Багровы (Брат і Брат-2)

Тандем Багряних у фільмах Олексія Балабанова «Брат» і «Брат-2» відзначений присутністю в їх відносинах кровних уз споріднення. Старший брат втягує молодшого кримінальне життя Петербурга. Характер Віктора, загрузлого в бандитському «болоті», контрастує з благородством Данила.

Тандем Бодрова і Сухорукова дуже переконливий

Крім участі в «розборках» злочинного світу, братів зв’язує нерв родинних почуттів, не дає їм впасти в безодню знедоленості. Актори Сергій Бодров і Віктор Сухоруков переконливо борються за збереження людської гідності своїх героїв на всьому протязі цієї культової російської дилогії.

4. Милославський і Бунша (Іван Васильович змінює професію)

Дует Милославський-Бунша з фільму «Іван Васильович змінює професію» слід віднести до найяскравішим комедійним тандемів радянського кінематографа. Герої перебувають у постійному внутрішньому конфлікті, в силу подвійності кожного з образів. Актор Леонід Куравльов в обох історичних іпостасях блискуче втілив характер невиправного злодія і кар’єриста.

Без Милославського Бунша не зміг би стати царем

Корифей театру і кіно Юрій Яковлєв, досить високий актор, зумів зіграти двох зовсім різних героїв, надавши їм сатиричний образ. На тлі сухих канцеляризмов радянського домоуправа Бунши особливо запам’ятовується широкий і монументальний образ Івана Грозного.

5. Льолік і Геннадій Козодоєв (Діамантова рука)

Геннадій Козодоєв і Льолік – прославлена парочка з фільму «Діамантова рука», яка представила контрастні образи закоренілого злочинця і законослухняного обивателя. Інтрига тандему базується на невинності Семена Семеновича Горбункова, який став випадковим інструментом слідчої системи, і явним осудом Козодоєва з боку суспільства і держави.

Роль Козодоєва стала для Миронова щасливим квитком

Гострота сюжету підкріплюється обізнаністю правоохоронців, холоднокровністю його порушників і повним невіданням простих радянських людей про таємне завдання спецслужб. Юрій Нікулін і тоді ще молодий актор Андрій Миронов склали блискучий дует. Його доповнили характерні ролі у виконанні Анатолія Папанова і Нонни Мордюкової, справедливо заметившей, що «наші люди в булочну на таксі не їздять».

6. Валіко Мизандари і Рубен Хачикян (Міміно)

Навпаки, широкі жести властиві двом випадковим друзям з фільму «Міміно», примудрилися за вечір витратити всі наявні гроші. Високооплачуваний актор з Грузії Вахтанг Кікабідзе і знаменитий вірменин Фрунзік Мкртчян зіграли персонажів, які також об’єднані приналежністю до регіону Закавказзя.

Вахтанг Кікабідзе та Фрунзік Мкртчян розповіли зворушливу історію

Близькість національних характерів не заважає Валіко Мизандари і Рубику Хачикяну перебувати у перманентної конфронтації з життєвим і філософських питань. Тандем був задуманий режисером як можливість показати сильні сторони людської особистості: чесність, совісність, вірність у дружбі.

7. Шарапов і Жеглов ( Місце зустрічі змінити не можна)

Два товариша – Володимир Шарапов і Гліб Жеглов – є колегами по московському кримінальному розшуку, спільно протидіючи столичному бандитизму. Характери героїв у виконанні Володимира Конкіна і Володимира Висоцького являють собою протилежності двох темпераментів.

Жеглов і Шарапов стали героями народного фольклору

М’який вдумливий інтелігент, грає на фортепіано, і поривчастий бунтар, який звик діяти навпростець. Головні персонажі допомагають глядачу розібратися в складній обстановці післявоєнного часу, і не тільки зануритися в атмосферу бандитської життя, але і відчути тонкі грані між поняттями справедливості та милосердя.

8. Шурик і Федя (Операція И)

У фільмі «Операція И», знятому легендарним Леонідом Гайдаєм, наївне моралізаторство змагається з комізмом двох головних персонажів, — «позитивного» Шурка і «негативного» Феді. Каскад сцен, в яких відомий актор Олександр Дем’яненко і комік Олексій Смирнов змагаються в умінні один одного обдурити, здатний викликати стійкий нестримний сміх.

Дует Шурика і Феді вийшов дуже яскравим

Герої допомагають глядачам усвідомити, що битися і ледарювати недобре, а старанно вчитися і охороняти соціалістичну власність – вельми доблесні заняття, гідні похвали.

9. Олексій Трофимов та Іван Варавва (Офіцери)

Серйозно і розмірено розвиваються події фільму «Офіцери», охоплюють більш ніж 40-річний період радянської історії від Громадянської до Другої світової війни. Два головних персонажа, належать до одного покоління. Доля не раз зводила акторів Георгія Юматова і Василя Ланового, як і зіграних ними персонажів. Учасники бойових дій Олексій Трофимов та Іван Варрава проходять непростий шлях, піднімаючись у званнях і чинах.

Зустріч друзів в кінці фільму виявляє головний задум режисера – показати двох героїв, готових жертовно служити Батьківщині.

запрошує вас познайомитися зі статтею про самих цікавих чоловічих дуетах Голлівуду.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: