7 січня 1985 року відбулася прем’єра фільму «Любов і голуби». Шлях творення молодого режисера Володимира Меньшова до глядачів був важким: його не раз повертали на доопрацювання, нещадно різали на вимогу цензури, відмовлялися пускати в прокат.

Кадр з фільму «Любов і голуби»

З тих пір пішло понад 20 років, а «Любов і голуби» залишається самим романтичним і душевним фільмом вітчизняного виробництва.

1. Дядя Митя і Баба Шура

Баба Шура (Наталія Тенякова) і Дядько Митя (Сергій Юрський) і в житті подружжя. Це одна з найбільш інтелігентних пар Північної столиці, тому особливо дивно, наскільки переконливо вони зіграли сільських жителів.

А я зі своєю в контрах. Вона там, а я тут. Вона туди, а я сюди. Нехай помарафонит.

2. Карелія в ролі Сибіру

Зйомки фільму проводилися в Карелії, в місті Медвежогорськ. Режисер Володимир Меньшов хотів бачити навколо горбистий ландшафт, шукав його в околицях Байкалу, але не знайшов нічого підходящого. У Медвежогорськ знімальну групу призвело назва міста – закінчення «горск» обіцяв багато. Після довгої прогулянки по місту пейзаж мрії нарешті був знайдений на самій околиці, поруч з будиночком біля річки Кумса.

Постановка танцю. Медвежогорськ

3. Голубник в подарунок

Зйомки в будиночку тривали місяць, і весь цей час у ньому жили господарі, намагаючись вести звичне життя серед захаращень апаратури. Вони гостинно прийняли членів знімальної групи і дозволили замостити всю підлогу деревом, щоб будинок став схожий на сибірський. На пам’ять про культової кінострічки власникам житла залишилися голубник і літня кухня, простояли ще багато років.

«Мене завжди дивувало інше. Як ці дурні птахи здатні до ніжності?»

4. Кузякіни з «Современника»

Спектакль про сім’ю Кузякіна часто ставилося на сцені столичного театру «Современник» з Ніною Дорошиною у головній ролі. Режисер Володимир Меньшов абсолютно випадково опинився у глядацькому залі і загорівся ідеєю зняти кіноверсію п’єси.

Меньшов на зйомках фільму «Любов і голуби»

5. Бувальщина чи небилиця

Фільм «Любов і голуби» заснований на реальних подіях. Сценарист картини і автор п’єси, драматург Володимир Гуркін родом з міста Черемховому (Іркутська область). Він написав про всамделишной історії своїх співвітчизників, Василя і Надії Кузякіна, яких знав особисто. У 2011 році на батьківщині письменника був встановлений пам’ятник героям стрічки, а в його честь назвали місцевий драмтеатр.

Пам'ятник драматургу Володимиру Гуркину

6. Літо в листопаді

Сцена, де Василь Кузякин падає у воду, знімалася в Піцунді. Стояв листопад, і просто плавати в крижаній воді (всього 14 градусів!) було досить складно, а Михайлову і ненавидить холод Гурченко доводилося вести жвавий діалог і прикидатися, що справа відбувається на пляжі. Важко довелося і акторів масовки. Після зйомки епізоду Меньшов сам роздягнувся і стрибнув у воду в знак солідарності.

Піцунда. Листопад

7. З ризиком для життя

Перший дубль сцени з падінням не вдався: за 30 секунд, поки водолази знімали з Михайлова костюм, актор примудрився забути весь текст. Виринувши на поверхню, він вимовив: «Люсь, че кажу-то?». Гурченко нагадала йому перші репліки, і зйомки продовжилися.

Краватка Олександру Михайлову довелося зашивати на «живу нитку

Другий дубль мало не закінчився трагічно. Під водою актора роздягали водолази. Михайлов ж знімав краватку, який так затягнувся, що актор міг загинути від нестачі повітря. Неслухняний аксесуар довелося розрізати, і у фільмі Кузякин з’являється в кадрі в краватці, на швидку руку зашитом парою стібків.

8. Відгуки Худради

На нараді Худради картину буквально заклювали: назвали неглибокою і вульгарною несмаком, розкритикували побутові сцени і гру акторів.

Фільм «Любов і голуби» став народним

Обурення викликало кількість алкоголю, задіяного у фільмі. В результаті з стрічки вирізали чимало цікавих сцен. Наприклад, ту, в якій незнайомий чоловік допиває пиво з кухлів Кузякіна й дядька Миті. Для цього епізоду знімальною групою спеціально був знайдений місцевий житель, якому, до речі, довелося випити п’ять кухлів пива за кілька секунд.

У фільмі дійсно багато кадрів з хмільним напоєм

9. Трохи чарівництва

Для того, щоб зняти ефектну сцену з зацветшім деревом в Медвежогорськ викликали фокусника. Той заховав в гілках з десяток тростинок – реквізит для відомого фокуса. Щоб тростина вкрилася квітами, досить смикнути за мотузочку, але всі боялися, що тростини не спрацюють одночасно. Але знімальній групі пощастило: дерево «зацвіло» з першого дубля, під час поцілунку Михайлова і Дорошиною.

«Кака любов? Така любов!»

пропонує вам познайомитися з цікавими фактами про фільмі «Службовий роман».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: