Сьогодні автомобілебудування — одна з найбільш динамічно розвиваються галузей промисловості, яка як локомотив тягне за собою більш консервативні напрямки. Поява всього однієї, але геніальною моделі нерідко змінював історію автомобіля.

В історії автомобілебудування було безліч геніальних винаходів

1. La Jamais Contente (1841 рік)

Унікальною, але не пішла в серію розробкою став дивовижний електромобіль La Jamais Contente. Це диво автомобілебудування було створено в 1841 Робертом Андерсоном і Робертом Девідсоном. Робота над ним велася довгі 50 років, електромобіль долав на одній зарядці більше 60 км на швидкості 40 км/год, що дуже багато для того часу. У 1899 році La Jamais Contente поставив рекорд, розігнавшись до 105,9 км/ч.

Електромобіль La Jamais Contente

2. Renault Type A (1900 рік)

Свою першу машину Voiturette двадцятирічний Луї Рено побудував, посперечавшись з друзями, що його автомобіль зможе подолати підйом по вулиці Lepic на Монмартрі в Парижі. Парі було переконливо виграно, молодий винахідник отримав 12 перших замовлень, а світ — діючу чотириколісний модель з триступеневої коробкою передач, яка була запатентована Рено через місяць після цієї події. У 1900 році винахідник випускає усовершенстованную модель — Renault Type A, на якій вперше важіль рульової був замінений більш зручним колесом. Автомобіль був двомісним і міг розвинути швидкість до 50 км/год.

Луї Рено відчуває Renault Type E

3. Blitzen-Benz (1909 рік)

Рекордсменом за обсягом двигуна став Blitzen-Benz, випущений в 1909 році. Це був один з найшвидших автомобілів початку ХХ століття. Його двигун на 21,5 літра розганяв автомобіль 202 км/год, а в результаті доопрацювання міг розвинути швидкість і 228 км/ч. Через 16 років була випущена його репліка Sunbeam, здатна пересуватися зі швидкістю 327 км/ч.

Blitzen-Benz - передовий автомобіль для свого часу

4. Austin 7 (1922 рік)

Перший «музичний» автомобіль називався Austin. За невеликі розміри йому дали прізвисько «Малютка Остін» (Baby Austin). Його придумали в 1922 році в англійській компанії Austin, встановивши в салон машини ламповий радіоприймач. Ще одна особливість — це була перша машина, запущена в масове виробництво, у якій було таке ж розташування педалей (зчеплення, гальма, газ), як у сучасних автомобілів.

Британський Austin з ламповим приймачем ДВ

5. Peugeot 401 Eclipse (1934 рік)

Перший у світі автомобіль, який мав жорстку складається дах називався Peugeot 401 Eclipse і був зібраний у Франції. Модель побачила світ у 1934 році. Дивно те, що вже в ті роки для трансформації даху використовувався електропривод.

Peugeot 401 Eclipse з жорсткою підйомної дахом

6. ГАЗ 61-73 (1938 рік)

Перший кросовер виїхав на дороги СРСР під ім’ям ГАЗ 61-73. Це була легендарна «Перемога» з повним приводом, трансмісією і мостом від ГАЗ-69, а також збільшеним дорожнім просвітом. Машина була надійна і недорога, якщо порівнювати з зарубіжними марками.

ГАЗ 61-73 пройшов війну

7. Muscle Garage (1940 рік)

Напівавтоматична коробка передач теж була придумана в 20-30-х роках двадцятого століття. В залежності від умов пересування треба було перемикати режими трансмісії, а передачі включалися автоматично. Автоматична коробка з’явилася на серійних машин в 1940 році в компанії General Motors.

Серійний автомобіль Muscle Garage

8. Citroen DS (1955 рік)

Паризький автосалон в 1955 році підірвав Citroen DS. Днем народження цього революційною для того часу моделі вважається 5 жовтня. Модель Citroen DS вперше отримала обтічні форми кузова, великі вікна і низьку посадку пасажирів. Мабуть, цю машину можна назвати однією з найбільш красивих і зручних моделей 60-х років. Вперше на серійний автомобіль встановили гідропневматичну підвіску, а кліренс машини міг регулювати водій.

Затишний Citroen DS

9. Світиться вантажівка Coca-Cola (1995 рік)

Світяться вантажівки Coca-Cola за своїми технічними характеристиками нічим не відрізняються від своїх менш святкових побратимів. Однак це автомобілі особливі. Вони вперше з’явилися в 1995 році, завдяки ідеї креативного агентства W. B. Doner. До створення новорічного образу машин залучили компанію Industrial Light and Magic, що брала участь у зйомках «Зоряних воєн». Вони прикрасили караван 30 000 святковими кульками зі спецефектами. Результат перевершив всі очікування. Вантажівки Coca-Cola стали символом Нового року. Одним своєю появою вони змінюють світ, роблячи його більш чарівними і святковим.

Вантажівка Coca-Сola став символом Нового року

пропонує вам ознайомитися з найбільш викрадають машинами в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: