Шопен не писав музику для балету, не залишив після себе опер або симфоній. Його улюбленим інструментом було фортепіано, для якого створені всі його твори. Вперше піаніст зіграв на концерті в 7 років, в 12 за віртуозну гру його назвали «варшавським дивом».

Музика Шопена наповнена красою і світлом

1. Музика без світла

Шопен грав у темряві – ця звичка збереглася за композитором з дитячих років. Маленький Шопен звик сідати за піаніно в абсолютній темряві – тільки так до нього приходило натхнення. Навіть виступаючи на званих вечерях, він просив приглушити в залі світло.

Шопен народився польському містечку Желязова-Воля

2. Музика крізь біль

Геніальний розум завжди проявляється в різних іпостасях. Будучи зовсім юним музикантом, Шопен не міг брати складні акорди, так як його пальцях не вистачало розтяжки. Тоді хлопчик придумав хитромудре пристосування, яке розтягував зв’язки. Воно завдавало жахливу біль, але Шопен носив його постійно, не знімаючи навіть перед сном.

Шопен дуже рано захопився музикою

3. Геній чи божевільний?

Прислуга вважала Шопена божевільним, а все тому, що хлопчик мав звичку підхоплюватися з ліжка і бігти до інструменту серед ночі. Шопен хворів на епілепсію – недуга сам по собі неприємний, а у випадку з Фредеріком припадки супроводжувалися баченнями. З композитором розмовляли померлі родичі, і це в кращому випадку, бо деколи замість родичів з’являлися тільки шепочуть загрози потойбічні істоти.

Генія композицій переслідували бачення

4. «Собачий вальс»

Жорж Санд, з якою Він кілька років перебував у близьких стосунках, дуже любила свою собачку. Одного разу вона сказала коханому, що обов’язково написала б про неї пісню, якби могла. Музикант не залишив прохання дами без уваги і написав легкий, веселий вальс під назвою «Опус №64» або, як його прозвали учні Шопена, «Вальс маленької собачки».

«Собачий вальс» знають навіть ті, хто дуже далекий від світу музики

5. Уражене самолюбство

Фредерік Шопен був дуже вразливою людиною. Часто його душевну рівновагу міг порушити дрібниця, особливо якщо справа стосувалася любовних справ. Так, заручини композитора була розірвана через вкрай безглуздого випадку. У Шопена був роман з внучкою знаменитого музиканта, і справа йшла до весілля. Як-то раз Фредерік заглянув до дівчини в гості з одним, і дама звернулася до супутника композитора з пропозицією сісти раніше, ніж до самого Шопену. Оскорбившийся до глибини душі музикант розірвав заручини.

Композиції Шопена використовують для музичної терапії

6. Шопен на новий лад

Нещодавно берлінське видавництво випустило комікс під назвою «Новий романтик». У ньому композитор, який якимось чином перенісся в XXI століття, відправляється на гастролі до в’язниці. Супроводжує композитора бритоголовий хлопець, який не соромиться у висловах. У Польщі цей комікс потрапив під заборону як «вульгарний і непристойний».

Фредерік Шопен став головним персонажем однієї з комп'ютерних ігор

7. Марш без автора

Шопен, змалку не розлучався з фортепіано, вже 10 років склав марш, який присвятив великому князю Костянтину. Твір стало вельми популярним, хоч і залишилося без підпису автора, і навіть звучало на парадах у виконанні військового оркестру.

Інструмент великого музиканта

пропонує вам ознайомитись зі статтею про самих незвичайних музичних інструментах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: