Історичні фільми завжди залучали глядача. Одні люблять такі стрічки за масштабність і барвистість, інші — за художню інтерпретацію реальних подій. Ми відібрали 6 картин, які, на наш погляд, гідні називатися кращими історичними стрічками XX століття.

Історичні фільми знайомлять нас із забутими світами

1. Війна і мир (1965-1967)

Це стрічка режисера Сергія Бондарчука. У головних ролях фільму знялися Людмила Савельєва, В’ячеслав Тихонов та Сергій Бондарчук. Картина розповідає про долю декількох дворянських сімей — Ростових, Болконских, Курагиных, які жили під час війни Росії з Наполеоном. Стрічка стала найбільш високобюджетної картиною за всю історію кінематографа і отримала премію «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою. Її бюджет у 60-ті роки склав 100 мільйонів доларів. Щоб порівнювати бюджет з сучасними картинами, необхідно врахувати інфляцію, іншими словами в наш час на фільм ушлобы не менше $700 мільйонів.

Бал Наташі Ростової у фільмі «Війна і мир»

2. Олександр Невський (1938)

У картині режисера Сергія Ейзенштейна знялися такі актори, як Микола Черкасов, Андрій Абрикосів і Микола Охлопков. Фільм оповідає про князя Олександра Невського, який здобув перемогу над військом Тевтонського ордену на Чудському озері в 1242 року.

Микола Черкасов в ролі Олександра Невського

3. Останній імператор (1987)

Чудова робота легендарного режисера Бернардо Бертолуччі розповідає про долю Пу І – останнього імператора Китаю. Стрічка стала лауреатом премій «Золотий глобус», «Оскар» і «Сезар».

Річард Ву зіграв імператора Пу І в дитинстві

4. 300 спартанців (1962)

Це стрічка про легендарний подвиг царя Леоніда з Спарти в битві з перськими військами при Фермопілах. Режисер Рудольф Мате привернув чудових акторів, головні ролі у фільмі зіграли Річард Еган, Ральф Річардсон і Діана Бейкер.

У батальних сценах фільму «300 спартанців» задіяно понад 5000 осіб

5. Бен Гур (1959)

Епічний фільм Вільяма Уайлера взяв 11 премій «Оскар». Стрічка описує події, які пов’язані з зародженням християнства в Римської Імперії.

6. Хоробре серце (1995)

Режисерська та акторська робота Мела Гібсона завоювала 5 премій «Оскар». Стрічка оповідає про боротьбу за незалежність Шотландії і долю національного героя Вільяма Уоллеса.

Крейда Гиббсон блискуче зіграв Вільяма Уоллеса

Втім, це лише мала дещиця історичних фільмів, які завоювали визнання глядачів усього світу. На щастя, кожен рік скарбничка чудових історичних картин поповнюється.

Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися зі статтею про найвідоміших фільмах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: