Серед мільйонів міст в усьому світі є кілька, до яких люди ставляться з особливим трепетом і любов’ю. Подорож до легендарного святого місця для паломників — це можливість доторкнутися до божественного джерела, який дарує надію і зміцнює дух.

Священні міста - окраса світу

В світі нараховується більше 4000 віросповідань, в цій статті ми поговоримо про 5 містах, пов’язаних з найвідомішими релігіями.

Єрусалим, Ізраїль

Єрусалим – одне з найдавніших міст світу. Перші згадки про нього відносяться до 2-го тисячоліття до н. е. Це місто є головним святилищем для трьох найбільших релігій – християнства, іудаїзму, ісламу. Єрусалим, незважаючи на свою назву (у перекладі – «місто світу») пережив безліч нападів за час свого існування.

У Середньовіччі Єрусалим вважали центром землі

Знаменитий воїн Річард Левове серце в 12 столітті відправився в Хрестовий похід на Єрусалим, однак в останній момент відступив, боячись залишитися в людській пам’яті винуватцем кровопролиття на Святій землі.

Мечеть «Купол скелі» – візитна картка міста

Храмова гора (Гора Морія) — єдине місце у світі, яке шанують іудеї, мусульмани і християни. Вважається, що тут знаходиться Камінь підстави — скеля, з якої Бог почав створення світу і де вперше побачив світло Адам. Мусульмани вірять, що, наступивши на Камінь підстави, пророк Мухаммед завершив мірадж — Нічний політ з Мекки на бураці (позаземне створіння, що нагадує коня з людським обличчям і крилами).

Наріжний камінь світобудови обнесений позолоченою ґратами

В Єрусалимі, на Оливній (Оливній) горі знаходиться одне з найдорожчих кладовищ, поховання на якому можливо після оплати багатомільйонного рахунку.

На кладовищі на Масляничной горі закопують записки, зібрані біля Стіни плачу

Така ціна пов’язана не тільки з його невеликими розмірами. Люди вірять, що з приходом Месії, поховані тут повстануть і гарантовано першими потраплять у рай.

За Євангельським місць на Святій Землі. Єрусалим

Мекка, Саудівська Аравія

Мекка – священне місто мусульман, столиця Саудівської Аравії і родина пророка Мухаммеда. Послідовники ісламу в усьому світі повинні молитися п’ять разів за день, спрямувавши свої погляди в бік цього місця. Кожен здоровий мусульманин, здатний оплатити дорогу і прожиття близьких на час своєї відсутності, повинен відвідати Мекку хоча б раз у своєму житті. Згідно з переказами, зводити святиню допомагали навіть птахи. Пелікани камені приносили в своїх мішках. З тих пір цих птахів прихильники ісламу вважають священними.

Мечеть Аль-Харам (Заповідна мечеть)

У Мецці знаходиться найкрасивіша мечеть Аль-Харам, що має 44 входу, 9 мінаретів. Її площа становить 309 тис. кв. м. В центрі комплексу стоїть споруда у вигляді чорного куба — священне будівля Кааба, східний кут якого відзначений Каменем прощення. За легендою, Бог подарував білий яхонт Адама і його дружину, виганяючи їх з райських садів. Ввібравши на Землі людські гріхи, камінь почорнів.

Чорний камінь знаходиться на висоті 1, 5 метрів

Зараз реліквія обрамлена сріблом. В ісламі вірять, що до яхонту торкався сам пророк Мухаммед, але не вважають камінь чудодійним, однак паломники прагнуть його торкнутися. Він вказує з якого кута потрібно обходити Кааби під час Хаджу.

Закони Саудівської Аравії забороняють перебувати в Мецці немусульманам

Ватикан, всередині території Рима

Ватикан – карликова держава-анклав, розташоване на території італійського Риму. Свою назву Ватикан отримав на честь пагорба, іменованого Mons Vaticanus (з лат. Vacitinia – «місце ворожінь»).

Собор святого Петра. Ватикан

Найменша країна має площу, рівну всього 440 тис. кв. м, а довжина державного кордону складає всього 3,2 км. У Ватикані панує абсолютна теократична монархія, усіма гілками влади керує Папа Римський. Всі жителі Ватикану – служителі католицької церкви.

Ватикан - єдиним держава, що має статус об'єкта культурної спадщини ЮНЕСКО

Варанасі, Індія

Варанасі (або Каси, Каші – «сяючий») – індійський місто, за переданням, побудований самим Шивою. Жителі Індії вірять, що саме в цьому місці вони знаходяться максимально близько до царям небесним. Місто є важливим місцем паломництва індуїстів і буддистів.

До водах Гангу спускаються гатами - сходи для обмивання

Сюди стікаються віруючі, які бажають поринути у священну річку Ганг, щоб змити з себе гріхи і очиститися. Завершити життя в місті Варанасі вважається великим благом. Це зупиняє низку перероджень.

Похоронні вогнища Варанасі

Лхаса, Тибет

Лхаса – це місто, яке є столицею і головним культурним центром Тибету починаючи з 7 століття. Він розташований в горах, на висоті 3660 м. Сонячні промені торкаються Лхаса 3000 годин на рік, тому його нерідко називають «Містом сонця».

Палац Потала - резиденція Далай-лами

Тут вшановують одну з найдавніших релігій – буддизм. Золочені статуї Будди прикрашають храми і околиці. Головна святиня міста – храм Джоканг є центром світового паломництва.

Тибету Лхаса: Сама високогірна столиця в світі вважає, що на нашій планеті багато дивовижних місць. Так, жителі мексиканського містечка Чавинда вірять, що живуть у центрі перетину реального та потойбічного світів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: