На нашій планеті поряд із сучасними, технологічно та індустріально розвиненими мегаполісами існує чимало місць, створених древніми майстрами або ж самою природою.

На Землі безліч таємничих місць

Кожна така пам’ятка має свою легенду і, природно, багато про що мовчить. Загадкові місця викликають величезну кількість питань у науковців, збивають з пантелику аномальними явищами і невідомістю.

1. Башта Диявола, США

Так звана Вежа Диявола насправді є природною скелею дивно правильної форми і складається з колон з гострими кутами. Це воістину таємниче місце, яким, згідно з дослідженнями, понад 200 млн років, знаходиться в США, на території сучасного штату Вайомінг.

Башта Диявола або Девілз-Тауер утворилася з розплаву магми

За своїми розмірами Вежа Диявола в кілька разів перевершує піраміду Хеопса і з боку нагадує рукотворна споруда. Завдяки нереальним розмірами і неприродно правильної конфігурації скеля стала об’єктом уваги багатьох вчених, а місцеві жителі стверджують, що її спорудив сам сатана.

Вид на Вежу Диявола з літака

2. Кургани Кахокии, США

Кахокия або Каокия (Cahokia) – покинуте жителями індіанське місто, руїни якого знаходяться недалеко від Іллінойсу, США. Це місце нагадує про те, як жили стародавні цивілізації, а його складна структура доводить, що цю місцевість ще 1500 років тому населяв високорозвинений народ. Старовинне місто вражає своєю масштабністю, на його території збереглася мережа терас і 30-метрові земляні кургани, а також величезних розмірів сонячний календар.

Вид на курган Кахокиа з літака

Досі невідомо, чому майже 40 тисячне товариство покинуло своє поселення, і які індіанські племена є прямими нащадками кахокийцев. Не дивлячись на це, кургани Кахокии – улюблене місце багатьох туристів, які приїжджають сюди в надії розгадати таємницю стародавнього міста.

40 тисяч жителів покинули місто незадовго до подорожей Колумба

3. Чавинда, Мексика

Це містичне місце, згідно з віруваннями аборигенів, є центром перетину реального та потойбічного світів. Саме тому тут відбуваються неймовірні речі, які складно зрозуміти сучасній людині.

У Чавінде проживає трохи більше 6 тисяч осіб

Чавинда цікавить багатьох шукачів скарбів, адже за переказами ця місцевість приховує небачені багатства. На жаль, ще нікому не вдалося знайти скарби. Свої невдачі горе-шукачі нерідко приписують потойбічними силами.

Місцеві жителі вірять в те, що живуть на кордоні світів

4. Ньюгрейндж, Ірландії

Ньюгрейндж – найстаріша споруда на території сучасної Ірландії, йому вже близько 5 тисяч років. Вважається, що цей довгий коридор з поперечною кімнатою є могилою, але для кого, вченим визначити поки не вдалося.

Ньюгрейндж знаходиться в 40 км від Дубліна

Досі невідомо, як стародавні люди змогли побудувати таку досконалу конструкцію, якій протягом п’яти тисячоліть не тільки пощастило вистояти, зберігши первісний зовнішній вигляд, але і залишитися повністю водонепроникною.

Камені біля входу в гробницю прикрашає візерунок спіралевидний

5. Піраміди Йонагуні, Японія

Таємничі підводні піраміди біля західного японського острова Йонагуні викликають чимало суперечок у сучасних археологів і геодезистів. Головне питання – є чи споруди природним феноменом, або ж їх створила рука древнього людини.

Побачити місто Йонагуні зможуть тільки аквалангісти

В ході численних досліджень вдалося встановити, що вік пірамід Йонагуні налічує понад 10 тисяч років. Тому, якщо йонагунские монументи створили невідомі нам загадкові цивілізації, тоді історію людства було б переписати.

Таємнича цивілізація. Підводні міста Йонагуні

6. Геогліфи Наска, Перу

Геогліфи Наска в Перу – одне з найзагадковіших місць на планеті. Вони були відкриті в середині минулого століття і до цих пір активно обговорюються вченими, які не можуть однозначно сказати, що хотіли стародавні люди висловити цими гігантськими малюнками тварин і з якою метою вони використовувалися?

Геогліфи були заново відкриті в 1939 році археологом Підлогою Косоком

На жаль, запитати у творців вже неможливо, вчені пропонують 2 основні версії: деякі, схиляючись до космічної теорії походження геогліфи, вважають, що вони – орієнтири для інопланетних кораблів, інші стверджують, що це гігантські місячні календарі. У будь-якому випадку, наскальні малюнки Наска – доказ існування на території сучасного Перу найдавнішої і загадкової цивілізації, яка проживала тут задовго до знаменитих Інків і відрізнялася високим рівнем розвитку.

Малюнки нанесені на поверхню шляхом виїмки грунту

7. Улоговина чорного бамбука, Китай

Улоговина чорного бамбука або Хейчжу являє собою, мабуть, найстрашніше місце на Землі. Місцеві жителі прозвали її долиною Смерті, і ні за які гроші не бажають навіть наближатися до неї. Одне згадування про лощині наводить на них сильний жах.

Хейчжу - одна з найсильніших аномальних зон планети

Кажуть, тут безслідно зникають діти і домашні тварини, чому є чимало документальних підтверджень. Лощиною чорного бамбука вже не одне десятиліття цікавляться вчені, яким вдалося довести, що долина в китайській провінції Сичуань – аномальна місцевість з важким кліматом і різко мінливими погодними умовами, що в сукупності провокують осідання ґрунту, які, на думку вчених, і є причинами зникнення людей.

В Долині чорного бамбука часто в лічені секунди опускається туман

8. Стежка Гігантів, Ірландія

Стежка Гігантів або Дорога Велетнів в Північній Ірландії – дивовижна прибережна місцевість, що утворилася багато століть тому в результаті виверження вулкана. Вона складається з приблизно 40 тисяч базальтових колон, які зовні нагадують гігантських ступені.

Тропе Гігантів приписують вулканічне походження

Природна пам’ятка належить до числа об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це місце заслуговує захоплення, тому його щорічно відвідує не одна тисяча туристів з усіх куточків світу.

Більшість базальтових колон шестикутні

9. Гозекський коло, Німеччина

Гозекський коло – стародавнє неолітичне споруда в німецькому окрузі Бургенландкрайс. Круг був випадково виявлений на початку 90-х років минулого століття при огляді місцевості з літака.

Гозекський коло після реставрації

Первісний вигляд споруди вдалося повернути тільки після повної реконструкції. Вчені практично не сумніваються, що Гозекський коло – використовувався для астрономічних спостережень і складання календаря. Це доводить, що наші предки теж вивчали космічні тіла, їх переміщення і стежили за часом.

Вчені вважають знахідку стародавньою обсерваторією

10. Пам’ятники Моаї на острові Пасхи

Острів Пасхи відомий на весь світ завдяки гігантським статуй Моаї, розташованих по всій його території. Кожна така мегалитическая фігура – великий пам’ятник, створений майстрами стародавньої цивілізації в кратері місцевого вулкана Рано Рараку.

Розмір Моаї від 3 до 5 м

Всього на острові виявлено близько 1000 останків таких рукотворних монументів, значну кількість з яких вже пішли під воду.

Статуї зберігають свої секрети

Сьогодні переважна більшість статуй знову поміщено на платформи обличчям до океану, звідки вони продовжують зустрічати гостей острова, і нагадують про колишню могутність стародавнього народу, що населяв ці простори.

Острів Пасхи — Послання Моаї

11. Скрижалі Джорджії, США

Скрижалі Джорджії – 20-ти тонні поліровані гранітні плити з написами на восьми найвідоміших мовах світу. Написи являють собою заповіді для майбутніх поколінь, як відбудувати цивілізацію після глобального катаклізму. Пам’ятник встановлено у 1979 році, замовник зазначений у документах під ім’ям Robert C. Christian.

Плити орієнтовані по сторонах світла

Висота монументальної споруди становить трохи більше шести метрів, а плити орієнтовані в напрямку чотирьох сторін світу і мають отвори. В одне з них можна побачити Полярну зірку в будь-який час року, у другу — Сонце в період сонцестояння і рівнодення. Кілька років тому пам’ятник піддався акту вандалізму і було пошкоджено фарбою, яку досі не усунули.

На пам'ятнику є текст російською

12. Ришат (Око Сахари). Мавританія

На території сучасної Мавританії найбільша пустеля у світі приховує дивовижне природне явище протерозойського періоду, ім’я якому Ришат або Око Сахари.

Ришат - всевидяче око Землі

Цей об’єкт має неймовірно величезні розміри (до 50 кілометрів в діаметрі), тому його видно навіть з космосу. Структура налічує кілька эллипсоидных кілець, утворених осадовими породами і пісковиків близько 500 мільйонів років тому.

Блакитні камені «Око Сахари»

13. «Ворота в Пекло» – кратер Дарваза в Туркменістані

В туркменської пустелі Каракуми розташований газовий кратер Дарваза, що зовнішнім виглядом нагадує ворота в пекло. Ця вогненна яма діаметром близько 60 метрів і глибиною до 20 метрів є результатом проведених тут розкопок часів Радянського союзу.

В кратер Дарваза поглинув радянську бурову вишку

Вчасно таких геологічних досліджень, групою вчених була виявлена підземна каверна з природним газом, яка ледь не призвела до загибелі величезної кількості людей. Тому керівництво прийняло рішення підпалити газ, щоб він не погрожував місцевим жителям. Але вогонь, який повинен був горіти не більше 5 днів, горить і зараз, наводячи страх на кожного, хто до нього наблизиться.

Сміливі люди готові робити селфи у

14. Аркаїм, Росія

Аркаїм – старовинне поселення, нагадує про давні цивілізації, що кілька десятиліть тому було виявлено в околицях Челябінська. Вважається, що ця пам’ятка Росії є батьківщиною давніх аріїв, що дали початок європейської, перської та індійської цивілізацій.

В кінці 20 століття Аркаїм хотіли затопити

Аркаїм – не тільки унікальний архітектурний пам’ятник з тисячолітньою історією, але й місце концентрації цілющих енергетичних потоків, здатних позбавити людину від будь-яких захворювань.

Завдяки добрій збереженості пам'ятки історики відтворили модель поселення

15. Стоунхендж, Англія

Англійський Стоунхендж – справжнє місце паломництва для туристів зі всього світу. Він манить своєю загадковістю, легендами і містичним началом. Стоунхендж являє собою мегалітична споруда до ста метрів в діаметрі, яке розташоване на Солсберійській рівнині.

Стоунхендж знаходиться в графстві Уїлтшир, Англія

Розташовані по колу каміння оточені неглибоким ровом і земляним валом, а в центрі цієї конструкції знаходиться вівтар з багатовікового пісковика.

Стоунхендж з висоти пташиного польоту

З якою метою використовувався Стоунхендж, вченим довести не вдалося. Передбачається, що це була давня консерваторія або місце для магічних ритуалів.

Територія загадок. Стоунхендж

16. Лох-Несс, Шотландія

Озеро Лох-Несс в Шотландії – одне з найглибших озер європейського континенту. Воно приховує в собі безліч загадок. Очевидці стверджують, що в озері живе доісторична тварина на ім’я Нессі, з вигляду нагадує плезіозавра (різновид динозаврів, які вимерли близько 65 млн. років тому).

Лох-Несс - прісноводне озеро довжиною 36 км

На сьогоднішній день вченим не вдалося отримати докази існування Лохнеського чудовиська, але у пресі періодично з’являються його фотознімки, зроблені мисливцями за Нессі.

Знамените фото лох-неського чудовиська

Фотомонтаж це чи ні? З’ясуванням подібних питань займаються фахівці.

Так може виглядати Нессі

17. Бермудський трикутник, Атлантичний океан

Загадка Бермудського трикутника – це таємниця трагічно обірвані при нез’ясованих обставинах людських життів. Він знаходиться в північно-західній частині Атлантичного океану, між Маямі, Бермудськими островами і Пуерто-Ріко.

Бермудські трикутник вважають однією з аномальних зон

Сучасна історія налічує близько сотні містичних зникнень людей, літаків і навіть кораблів у цій аномальній зоні. Тут періодично відмовляє обладнання, літальні апарати просто зникають з радарів з ясну, спокійну погоду, а кораблі збиваються з курсу. При цьому не вдається знайти ніяких доказів краху останніх: ні уламків, ні затонулих частин кораблів.

У різних джерелах є інформація про зникнення понад 100 крупних морських і повітряних суден

18. Єгипетські піраміди, долина Гіза, Єгипет

Одне з 7 чудес світу, Єгипетська піраміда, являють собою величні і загадкові споруди з тисячолітньою історією. В даний час це одна з найголовніших визначних пам’яток світу, побачити яку бажають мільйони туристів. Таємниця зведення пірамід, а також їх історія, призначення та довговічність – предмет суперечок не одного десятка вчених.

Єгипетські піраміди - одне з семи чудес світу

Навколо пірамід завжди велися дискусії, які ґрунтуються на реальних фактах, і на міфах з легендами. Одне ясно точно, піраміди в Гізі – доказ величі і могутності імперії фараонів, яка проіснувала не одну сотню років і наклала значний відбиток на всю історію людства.

Таємниці єгипетських пірамід. Піраміда Хеопса всередині Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися зі статтею про самих страшних привидів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: