У покинутих людьми місцях з’являється особлива магія. Воно манить своїм моторошним чарівністю, гіпнотичним пишністю і зберігає нерозгадані таємниці. Справа за малим, зібратися з силами і відправиться в незвичайну подорож.

Чари занедбаних місць притягує багатьох людей

1. Покинутий театр «Орфей» (Нью-Бедфорд, США)

Глядацький зал «Орфея» полонить своєю величчю, майстерним оформленням і здається фантомом, що зійшли зі сторінок страшного роману. Приміщення театру прийняв перших глядачів у 1912 році.

Покинутий театр розташований в штаті Массачусетс

З часом, оперний репертуар змінився скрекотом кінострічки, пізніше приміщення перекваліфікували в склад тютюнової компанії, тепер розкішна колись обитель творчості перебуває в запустінні, давши притулок в одному із своїх куточків невеликий супермаркет. Однак самий незвичайний театр Нью-Бедфорда незмінно приваблює глядачів своєю неповторною атмосферою.

Театр став незвичайною визначною пам'яткою міста

2. Форт Маунселл в Англії – дивовижна військова фортеця

Це місце – пам’ятник армійського минулого князівства Сіленд. «Форт Маунселл» — старе найменування території, на якій тримала першу лінію оборони одна з морських платформ ВМС Великобританії.

Форт виглядає як декорації фантастичного фільму

Було це в далекому 1942 році… Зенітні вежі напівзруйновані, але від цього не менш колосальні. Вони виглядають гротескно і футуристично.

3. Готель Сальто в Колумбії – таємниче притулок примар

Ель-Готель-дель-Сальто прикрашає кручі колумбійської Боготи – столиці держави. Химерний замок зберіг звання головної визначної пам’ятки країни, адже неподалік від нього розташований водоспад Текендама – місце паломництва туристів.

Приголомшливий вигляд не врятував готель від запустіння

Готель був відритий 1928 році спеціально для тих, хто приїхав помилуватися красою 157-метрової водної феєрії. Час і прогрес вкрали колишню привабливість водоспаду. Причиною стало сильне забруднення, а разом з ним позбувся відвідувачів і красень-готель. За чутками, його постояльцями стали привиди.

Водоспад вбив бізнес, після того, як у води річки Боготи стали зливати нечистоти

4. Скромна перлина готики і відродження: церква Святого Етьєна (Франція)

Заворожуюче красивий храм Сент-Етьєн прикрашає вершину пагорба в тіні Гори св. Женев’єви. Церква була зведена в 1222 році. Будівництво тривало понад 40 років, тому будівля поєднує в собі відразу декілька стилів. Воно стало не тільки пам’ятником архітектури, але і частиною природного анклаву, від якого складно відірвати погляд.

Церква була зруйнована під час Другої світової війни

5. Будівля Компартії в Болгарії – покинутий оплот комунізму

Пам’ятник Бузлуджа – друге ім’я споруди, яка облюбувала Балканські гори.

Будівля Компартії побудували на висоті 1440 метрів

Будівля призначалася для засідань і з’їздів лідерів комуністичної партії.

Занедбана будівля вражає розмахом

Вартість споруди на момент відкриття склала 16 млн. левів. Астрономічна сума була витрачена з великим розмахом. Будівля досі вражає своїми масштабами та величчю.

Мозаїчні панно все ще вражають

6. Сарай для човнів (Боденське озеро, Німеччина) – шедевр, гідний пензля художника

Простенька хатина рибалок стала визнаною пам’яткою південно-сходу Німеччини. Вона розташована в мальовничому парку Берхтесгаден.

Маленький будиночок в горах будить мрії про самоту

Популярність будова отримало завдяки широкому розповсюдженню фото з його зображенням. Пасторальний сарайчик для рибальських човнів і снастей органічно доповнив захоплюючий дух пейзаж, ставши його неповторною родзинкою.

Рибальська хатина дуже подобається фотографам

7. Корабель «Ayrfield» в затоці Хомбуш (Австралія) – ковчег історії

Парове транспортне судно SS Airfield бороздило простори морів і океанів в 20 столітті. В 1972 році воно пішло на спочинок сіднейську бухту Хоумбуш.

Парове судно SS Ayrfield доживає свій вік біля берегів Сіднея

Більш ніж за століття свого перебування на заслуженому відпочинку останки корабля придбали вигляд чарівного і загадкового острова з мангрових дерев, обіцяв неймовірні пригоди своїм відвідувачам.

Судно нагадує ковчег старозавітний

8. Кладовище автомобілів (Арден, Бельгія): застигла пам’ять

Невеликий лісок неподалік від бельгійського села Шатійон приховує у самому серці цвинтар старих машин, залишених після війни солдатами з США. Відправка авто на батьківщину виявилася занадто затратною.

На лісовому кладовищі близько 1000 автомобілів

Любителі відвідувати загадкові місця планети просто не можуть пропустити це видовище. «Залізні коні», замаскувавшись листям і корінням дерев, заснули тут назавжди. Створюється враження, що це древнє місто зниклої цивілізації.

Машини в лісі виглядають уламками цивілізації

9. Градирня IM в Бельгії: фантасмагорія буття

Сюрреалістично частина електростанції IM в Монсо нагадує декорацію до філософської притчі про кінець людства. Тут можна знімати кадри для апокаліптичних фільмів, а доля будови послужить сюжетом.

Градирня IM часто стає місце для незвичайних фотосесій

Побудована в 1921 році електростанція насыщала енергією всією країну, але згодом забруднення, які супроводжували її роботі, були визнані неприпустимими. До того ж на охолодження йшло 480 тис. галонів води в хв.

Воронка, поросла мохом, виглядає моторошнувато

10. Дзвіниця церкви в замерзлому озері (Reschen, Італія) – німий докір цивілізації

У 1950 штучні озеро Вирішено поглинуло сусіднє село. Бурхливі води зробили свою справу, але місцеву церкву їм так і не вдалося перемогти.

У середині XX село була затоплена

Її вежа зі шпилем гордо височіє над водою, зрідка картаючи людей дзвоном своїх дзвонів. Рішення побудувати в цих місцях дамбу, призвело до загибелі 163 будинків.

Підійти до вежі можна тільки взимку

11. Острів Хасіма (Японія): тінь минулих звершень

Цей покинутий ділянку землі неподалік від Нагасакі (15 км) давно забув про своїх мешканців, а адже раніше життя била тут ключем.

Хасіму називають островом-привидом

У 1890 році на острові почалася розробка вугілля. Тисячі японців трудилися на благо прогресу і жили у величезних бетонних будівлях, найвищих в країні.

Хасіма - зовсім маленький острів

Запаси вугілля виснажувалися, шукати нові способи видобування було не вигідно, так як технічний прогрес вимагав заміни твердого палива рідким. Місце було покинуто. Хіба що привиди іноді бродять в спорожнілих хатах.

Іноді острів відвідують любителі екстриму

12. Христос з безодні в Сан-Фруттуозо в Італії: сміливість, віра і велич

22 серпня 1954 середземноморської бухті Сан-Фруттуозо на 17-метровій глибині був встановлений бронзовий пам’ятник Христу висотою два з половиною метри.

Статуя Христа була встановлена в 1954 році

Такі ж статуї – копії і варіації на тему роз’їхалися по храмах і музеям. Підґрунтям загальної релігійного пориву стала ідея італійського дайвера Дуилио Марканте, який просто хотів увічнити пам’ять загиблого в 1947 році аквалангіста Даріо Гонзатти.

Існує 2 копії «Христа з безодні» - у Флориді і Карибському басейні

Скульптор Гвідо Галлетті настільки віртуозно втілив образ Сина Божого, що «Христос з безодні» прославився на весь світ і став місцем паломництва сміливців, які бажають на власні очі побачити підводний образ Ісуса.

13. Місто Колманскоп в пустелі Намібія – міраж виснаженої блиску

Пустеля Намібія – сама малонаселена місце планети. В її південній частині колись був побудований шахтарське містечко. Життя робітників та їх сімей йшло своєю чергою, поки Закарис Левал не знайшов перший в цій місцевості алмаз.

Пустеля поглинула місто

З цього часу місто стало розростатися, гарнішати і багатіти, однак запас зберігаються в надрах пустелі дорогоцінного каміння підійшов до кінця, а проблеми з водою та піщаними бурями – ні.

Тепер в будинках гуляє пісок

Мега-оазис ставав дедалі примарнішими, поки не перетворився на потопаючу в піску заборонену зону.

Колись Колманскоп був багатим містом

14. Велич і кара Божа: монастир 15 століття в Чорній фортеці в Німеччині

У 15 столітті в Місті було засновано абатство Святого Георгія, яке незабаром оголосило про свою незалежність. Слава найбільшого в Німеччині релігійного будинку росла й ширилася, як і прилегла територія.

Орден був розпущений на початку 16 століття

Через сто з гаком років тут стався страшний пожежа, після якого абатство так і не оговталося, зазнаючи збитків, втрачаючи землі і приходячи занепад.

15. Калавантин Дург поруч з Панвелом (Індія): оглядовий майданчик сильних духом

Форт «Калавантин Дург», розташований на 80-метрової скелі — частина укріплень Прабалгад. Їх споруда датується 12-13 ст., а задум належить династії Шилахара.

Оглядовий майданчик форту «Калвантин Дург»

Унікальний архітектурний колос став невід’ємною частиною життя місцевого населення та місцем щорічного паломництва. На вершині Калавантин Дург проводять фестиваль релігійних танців. Тригодинний підйом на оглядовий майданчик обіцяє подарувати найстійкішим неймовірну панораму.

Щоб піднятися на самий верх, потрібно не менше 3 годин

16. Зал Хафодунос в Ллангерниве (Північний Уельс) – пишність необитаемое

Матеріалом для будівництва грандіозного будівлі, що об’єднав у своїх формах готику і венеціанський стиль, послужив червона цегла. Інтер’єр вражав не менше зовнішнього вигляду.

Зал Хафодунос в період розквіту

Розкішні гіпсові барельєфи і щедре оздоблення бачили на своєму віку багато, побувавши та освітньою школою для юних леді, і спортивним залом, і будинком для людей похилого віку.

Зимовий сад колись був чудовий

Після покупки залу під готель, тут сталася пожежа, який перетворив шедевр в чарівні руїни.

Можливо, будівля буде відновлено

17. Тунель кохання в Україні: романтичну подорож у живу казку

Хоча розташований поблизу українського селища Клевань тунель не можна назвати самим довгим, над його створенням попрацювала природа, додавши легкої недбалості і мальовничого запустіння в справи людських рук.

Зарослий тунель дивно гарний

Кілометри живоплоту тягнуть закоханих і фотографів вигадливою грою світла і тіней. За легендою, тут виконуються бажання, але тільки, якщо почуття пари щирі.

В тунель кохання часто приходять молодята

18. Ангкор-Ват у Камбоджі – обитель богів

Ангкорвоат – спадщина кхмерів і найбільший храм у світі з коли-небудь існували.

Ангкор-Ват - один з найдивовижніших пам'яток архітектури в світі

Культова споруда присвячена богові Вишні. Площа храмового комплексу становить близько 200 км.

Храмовий комплекс довго був заселений

Кажуть, що задумка архітекторів полягала в тому, щоб втілити в своєму будова велич обителі богів – гори Міру і їм це вдалося. Храм Ангкор-Ват — Будинок гідний богів Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що вам було цікаво і запрошує вас подивитись на чудові природні ілюзії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: