Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не знала хто такий Гаррі Поттер. Фільми про пригоди юного мага справили справжній фурор. Тим цікавіше подивитися, що ж залишилося за кадром.

Зйомки «Гаррі Поттера» - це справжня магія

1. Секрет Дамблдора

На роль Дамблдора спочатку був затверджений Річард Харріс, якого ви могли бачити у першій частині фільму. У серпні 2002 року актор раптово помер, і на його місце прийшов Майкл Гембон. До речі, за словами Джоан Роулінг, вона завжди представляла Дамблдора геєм, хоча ніяких прямих вказівок на цей факт у книзі немає.

Дамблдора зіграли два актори

2. 1 поцілунок і 3000 актрис

На проби Чжоу Чанг пробувалися близько трьох тисяч юних актрис, які хотіли поцілуватися з великим Гаррі Поттером. Ну або хоча б з Деніелом Редкліффом.

Кеті Льюнг (Чжоу Чанг) змогла обійти інших претенденток

3. Дублери і дублерші. Кого більше?

У зйомках саги про хлопчика-чарівника брали участь 3 дублерки Емми Вотсон, а ось у Редкліффа був всього один дублер.

Емма Уотсон з дублершами

4. Тільки англійці

До початку роботи над «Філософським каменем» Роулінг попередила продюсерів: весь акторський склад повинен бути родом з Великобританії, інакше фільму не буде. Продюсер змогли підібрати блискучих акторів.Так, у фільмі зіграли Хелена Бонем Картер, Гері Олдман, Алан Рікман, Джейсон Айзекс і багато інших. Актори інших національностей з’являються лише в «В’язня Азкабану», так як того вимагав сценарій.

«Гаррі Поттер» - по-справжньому англійський фільм

5. Школу чарівництва створили 88 художників

Для зйомок загального плану школи чарівництва була використана модель в пропорціях 1:24, над якою працювали 88 художників. Творець ідеї декорації, дизайнер Стюарт Крейг, був нагороджений премією Британської академії кіно.

Чудовий замок магічної школи

6. Як видалили ніс Волан-де-Морта

Щоб зробити Волан-де-Морта безносым, на обличчя Рейфа Файнса прикріпили різнокольорові точки, які служили своєрідними маркерами для подальшої комп’ютерної обробки. А в іншому страхітливий вигляд злого чарівника – заслуга гримерів.

Відсутність носа зробило Волан-де-Морта ще більш страшним

7. Зелений вир пам’яті

Схожа технологія використовувалася в Болоті Пам’яті – на дно чаші був поміщений зелений екран, на який при роботі над спецефектами було накладено відеоряд спогадів.

Чарівний вир пам'яті

8. Як тенісний м’ячик став ельфом

Таких персонажів, як Ельф Доббі, знімали частинами, а потім моделювали на комп’ютері. Під час зйомок тіло ельфа заміняв тенісний м’ячик на довгій палиці. Саме з цією конструкцією актори розмовляли перед камерою.

Ельфи у фільмі вийшли дуже реалістичними

9. Автомобіль із спогадів

Літаючий автомобіль батька Рона Візлі з «Таємної кімнати» був створений за спогадами Джоан Роулінг – у молодості вона водила такий же форд небесно-блакитного кольору. Під час зйомок сцени з Гримучої вербою Руперт Грін і Деніел Редкліфф знищили 14 однакових машин.

Більше дюжини машин розбили за час зйомок

10. Дебют Роберта Паттінсона

Седріка Діггорі з «Кубка вогню» зіграв майбутня зірка «Сутінків» Роберт Паттінсон. Це стало його першою серйозною роллю в кіно.

Роберт Паттісон чудово впорався з роллю

11. Два будинки для гіганта

Щоб актор Роббі Колтрейн, грав Геґріда, виглядав у кадрі велетнем, для сцен в повний зріст йому підібрали дублера висотою 210 сантиметрів. До того ж декоратори пішли на хитрість: вони зробили дві хатини, одну нормального розміру (в ній знімали внутрішній план), і другу, поменше, щоб стояв поряд Гегрід виглядав велетнем.

Актор Роббі Колтрейн не так вже й високий

12. Оптичні ілюзії можуть зробити нове старим

Щоб будинок сімейства Візлі виглядав старим, стіни його кімнат були розміщені під різними кутами.

Будинок Візлі вийшов еклектичним, але затишним

13. 200 людських ніг для одного павука

Щоб привести в дію механізм, що зображає гігантського павука Арагога, знадобилося 100 осіб.

Було створено кілька великих і маленьких акромантулов

14. Довгобуд на Косому провулку

Багато часу зайняла підготовка декорацій Косого провулка, наприклад, на створення одних тільки декорацій магазинчика близнюків Візлі було витрачено 3 місяці.

Декорації Косого провулка

15. 40 тисяч «чарівних вредилок» на складі

Весь реквізит з восьми фільмів про Гаррі Поттера зберігається на п’яти величезних складах. У це число входять кілька тисяч предметів меблів, 12 тисяч виготовлених вручну книжкових томів, 40 тисяч «чарівних вредилок» з магазину Візлі.

У Лондоні відкрито музей Гаррі Поттера

запрошує вас подивитися підбірку фотографій зі знімального майданчика «Гаррі Поттера».

Сцена з Волан-де-Мортом

Літаючі свічки

Сцена з Драко Малфоєм

Гримери працюють над образом Руперта Грінта

Добро і зло поряд

Павільйонні зйомки

Гаррі Поттер вирощує зябра

Чарівна сковорода

Політ на мітлі

Сцена з Гаррі Поттером

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: