Андрій Макаревич — лідер групи «Машина часу», телеведучий, письменник і навіть художник, людина, про яку, безперечно, можна сказати, що він талановитий. Його життя наповнене яскравими подіями, хорошою музикою та цікавими людьми. Познайомитися ближче з цим різносторонньою людиною допоможуть зібрані нами факти.

Легенда російського року Андрій Макаревич

1. Андрій самотужки освоїв гітару

З самого раннього віку Андрія надихали пісні Висоцького і Окуджави, тому вже в 12 років він почав писати вірші і без чиєї-небудь допомоги навчився грати на гітарі.

Андрій Макаревич зміг сам освоїти гітару

2. «Time Machines» об’єднала однокласників

У далекому 1969 році Андрій Макаревич разом зі своїми однокласниками Олександром Івановим, Павлом Рубіним, Ігорем Мазаевым і Юрієм Борзовим створили всім відому групу «Time Machines» (прообраз майбутньої «Машини часу»), в якій Андрій став солістом. Цей рік можна вважати роком початку його кар’єри.

У Андрія Макаревича талановиті однокласники

3. За покликанням — музикант, за фахом — архітектор

У 70-му році Андрій став студентом Московського архітектурного інституту, але через пару років був виключений за захоплення рок-музикою. Офіційна версія виключення звучала, як «несвоєчасний догляд з роботи на овочевій базі», що було неправдою.

Макаревич за фахом архітектор

Довелося майбутній зірці влаштовуватися архітектором в Гипротеатр («Державний інститут проектування театрів і видовищних споруд»), де він пропрацював близько п’яти років. Благо відновитися у своєму інституті вдалося, і диплом все ж було отримано.

4. Перший гонорар група витратила на магнітофон

У 70-х Макаревича разом з групою запросили знятися в невеликому епізоді кінокомедії «Афоня». Георгій Данелія хотів показати глядачам музикантів, які заробляють собі на життя тим, що грають на вулицях міста.

Кінодебют Макаревича відбувся в картині Георгія Данелія

На жаль, в кінцевій версії фільму групу показували лише кілька секунд. Зате гонорар був хороший для того часу: на зароблені 600 рублів музиканти купили магнітофон.

5. Макаревич любить розіграші

У вісімдесятих роках «Машина Часу» разом з «Наутілус Помпилиусом» вирушили містами Росії з музичним туром. В одному з міст Макаревич вирішив розіграти колег і разом зі своєю групою проніс по сцені важку іржавий ланцюг. Всі музиканти «Наутілуса» були вкрай здивовані, і лише один Бутусов нічого не помітив, так як закрив очі під час співу.

Андрій Макаревич, В'ячеслав Бутусов і Юрій Шевчук

З часом, звичайно, історія забулася глядачами, але не учасниками групи «Наутілус». Тому вони вирішили також по-доброму розіграти своїх друзів і вийшли в наряді бедуїнів під час пісні «Караван». Глядачі, до речі, подумали, що це була частина виступу, тому не особливо були здивовані, на відміну від музикантів-«машиністів».

6. Є запах у «Машини часу»?

У 2009 році на честь 40-річчя групи музикантам піднесли незвичайний подарунок — пропозиція створення власного чоловічого парфуму. Вже було кілька варіантів, і хлопцям довелося вибирати з трьох французьких і одного японського.

Французький аромат «Машини часу»

Методом голосування був обраний французький аромат з нотками бергамота, рому і сигар, який поступово переходить у аромати кедра і деревини дуба. Безумовно, це самий дорогий парфум для групи.

7. «Я не музикант, який малює, а художник, який займається музикою»

Саме такими словами описує себе Андрій. І тут нічому дивуватися, вчили його відмінні майстри, та й сам він відчуває себе впевнено, проводячи досить багато часу за картинами і начерками. Його роботи можна побачити в приватній галереї Алли Булянской, яка вже не перший рік представляє творчість Андрія.

Картини Макаревича виставлялися в приватній галереї

8. Макаревич любить дайвінг і не тільки

Андрій — особистість багатогранна. Його приваблює підводний світ, він серйозно займається дайвінгом і підводним фотографуванням. А також захоплюється більярдом і археологією.

Дайвінг - давнє хобі Макаревича

9. Андрій Макаревич і «Смак»

Всім відома телепередача «Смак» на першому каналі. Андрій Макаревич був одним з основних натхненників цієї програми. Назва програми розшифровується «З Макаревичем».

Макаревич вів авторську кулінарну програму «Смак»

На жаль, у 2005 році програму довелося закрити, щоб відродити її вже в 2006. Посаду провідного була віддана Івану Урганту.

10. Макаревич — захоплений колекціонер

Колекціонування дорогих годинників завжди було ознакою успіху і гарного смаку.

Експонати колекції Макаревича завжди на ходу

Тому відомий музикант дуже любить годинник марки Омеда, які дбайливо колекціонує на протязі вже довгого часу.

11. Макаревич займається благодійністю

Досить часто відомі актори і музиканти жертвують значні суми грошей в різні благодійні фонди. Макаревич не виняток.

Макаревич допомагає справою

Музикант, як і багато інших, стурбований проблемами бідних, знедолених та хворих людей. Він не раз брав участь у благодійних концертах та виступах. Також є активним учасником опікунської ради фонду захисту тварин «Бім».

12. Макаревич пише книги

Макаревич є не лише відомим музикантом, але й письменником. На його рахунку вже 29 виданих робіт.

Макаревич пише вірші і автобіографічну прозу

13. Макаревич — успішний бізнесмен

У 1997 році разом з Леонідом Ярмольником, Леонідом Якубовичем і Олександром Иншаковым став співвласником стоматологічної клініки «Dental Art».

Макаревич веде бізнес з друзями

У 1998 разом з Стасом Наминым і Валерієм Меладзе він відкрив кафе «Ритм-блюз кафе». У 2005 році став продюсером альбому Юлії Міхеєвої «Яблучка». Захоплення дайвінгом і знайомство з необхідною для занурення екіпіровкою допомогло в бізнесі: Андрій став співвласником мережі магазинів «Батискаф».

Літня веранда Rhythm&Blues Cafe

14. Зіркова рідня Макаревича

Сім’я Макаревича багата своїми талантами. Двоюрідний брат музиканта — Олексій Макаревич — став продюсером групи «Ліцей», в якій солісткою є чарівна Анастасія Макаревич, його двоюрідна племінниця. Разом з Оленою Перової і Ізольдою Ишханишвили вони дебютували у програмі передачі «Ранкова зірка» у вересні 1991 року.

Багато хто вважає перший склад групи «Ліцей» найсильнішим

запрошує вас пройти тест на знання російського року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: