Олександр Сергійович Пушкін – неперевершений геній російського слова — не здобув за життя ні спокою, ні благополуччя. На жаль, найголосніше звучить посмертна слава. Твори Пушкіна визнані шедеврами світової культури, однак за життя поет отримував гонорари, які не покривали і малої частини його боргів.

Творчість Пушкіна тісно пов'язане з Петербургом

Життя поета схожа на справжній роман, в якому є любов, дружба, карти, подорожі, інтриги і служіння справі своїй справі. Ось лише кілька фактів.

1.Славна прізвище

Пушкін надавав велике значення свого родоводу. Його предок, африканець Ібрагім Ганнібал, служив Петрові I, був одним з яскравих її представників. По іншій лінії рід поета сходить до сучасника Олександра Невського – боярину по імені Ратша, який удостоївся високої похвали літописця. Цього «чоловіка чесна» Пушкін назвав прусським вихідцем.

Пам'ятник Абраму Петровичу Ганнібалові - прадіда А. С. Пушкіна

2.Геній і навчання – дві речі несумісні?

Британська енциклопедія видання 1961 року впевнено повідомляє, що Пушкін – творець російської літературної мови, а «Євгеній Онєгін» — перший вітчизняний роман. Однак, у навчальному процесі поетові давались не всі дисципліни. На випускних іспитах він показав невтішний результат, посівши одне з останніх місць. У чому Пушкін дійсно досяг успіху, так це в вивченні російської словесності та французької мови, на якому написано чимало його творів.

В ліцеї Пушкін потрапив завдяки дядькові

3.Перша зустріч з імператором

Одного разу маленького Пушкіна на прогулянці мало не розтоптали копита імператорського коня. В сідлі був Олександр I. Майбутнє «сонце російської поезії» тоді не постраждала, а ось няня була не на жарт налякана.

Пушкін пам'ятав себе з 4 років

4. Дитя в душі

Поет відрізнявся веселою вдачею. Вміння Пушкіна заразливо сміятися могло підняти настрій кому завгодно. У суспільстві він був завжди ласкавий і шутлив. Багато сучасники бачили в ньому велике дитя. Навіть поліцейські були підкорені наївним безстрашністю поета на допитах по справі «декабристів».

Сучасник відзначали життєрадісність Пушкіна

5. Гостре слово

Поет не вважав негожим знаходити причини для сміху навколо і легко пускав у хід їдкі епіграми. Його дотепність одного разу мало не призвело до загибелі юного Кюхельбекера, який захотів втопитися, знайшовши в ліцейській газеті пушкінську глузування:

«Вільгельм, прочитай свої вірші,

щоб я заснув швидше ».

Вільгельм Кюхельбекер - ліцейський друг Пушкіна

На щастя, встигли врятувати бідолаху. В інший раз невдалий жарт Пушкіна змусила друзів взятися за дуэльные пістолети. Поет у черговий раз написав епіграму:

За вечерею я об’ївся,

Так Яків замкнув двері оплошно —

Так було мені, мої друзі,

І кюхельбекерно, і нудно…

Приводом послужив черговий візит Кюхельбекера до Жуковського, якому той любив читати свої вірші. На біду, у Василя Андрійовича сталося ще і розлад шлунка. Оскаженілий ліцейський товариш викликав на дуель Пушкіна, визнавши віршований випад образливим. Але сатисфакції не було. На цей раз пістолети були набиті журавлиною, на превеликий полегшенню для всіх!

6. Завзятий дуелянт

Стрілятися Пушкін почав ще в ліцеї. Він ініціював 15 дуелей, не рахуючи викликів опонентів. Оскільки поєдинки були заборонені, кращим результатом було перемир’я. Пушкін чудово стріляв, але ніколи не жадав крові. Понад усе ставилося слово «честь». Поет міг убити суперника наповал, але майже ніколи не використовував цю можливість. Чи Не тому на знаменитій дуелі був убитий саме він?

Дуэльные пістолети часів Пушкіна

7. Жарт «наповал»

Коли Пушкін був ще дитиною, він вимовив каламбур, відразу потрапив в ціль. Мішенню став прийшов у гості письменник Іван Дмитрієв. До нещастя, він мав рябе обличчя. Гість вигукнув при вигляді чарівного кучерявого хлопчика: «Який арапчик!» І тут же почув від Пушкіна: «Так зате не рябчик!»

Сергій Безруков у ролі Пушкіна

8. Без цензури — нікуди

Пушкін 7 разів встиг прочитати друзям нову трагедію «Борис Годунов», ще не отримала царського схвалення, за що шеф жандармерії зробив йому сувору догану. У ці роки сам поет рецензував казку «Коник-горбоконик», навіть написавши до неї перше чотиривірш. Миколаївська цензура незабаром заборонила твір Петра Єршова, як і багато творів Пушкіна – автора популярних книг.

Прочитавши «Коника-Горбоконика», Пушкін дав йому вищу оцінку

9. Картковий гравець

Пушкін грав азартно і, на жаль, не завжди вигравав. У нього були Рятуючись від кредиторів, Пушкін малював їх карикатурні портрети і обсипав їдкими епіграмами.

«Я пишу для себе, а друкую для грошей. »

10. Поет і государ

У Пушкіна були складні стосунки з Миколою I. Поет писав імператору тільки по-французьки, щоб уникнути виразів захоплення, якими було прийнято обсипати монарха в листах російською мовою. Пушкін не міг знати, що після його смерті величезні особисті борги будуть оплачені з державної скарбниці за указом царя.

Микола I виплатив борги поета після його смерті

11. Прекрасна стать

Слабкість до жінок поет відчував з ліцейських років. За все життя у нього було, як мінімум, 113 коханих. Пушкін майже не знав відмов. У числі його пасій були і юні леді, і заміжні жінки. Був випадок, коли поет пристрасно закохався в 36-річну Катерину Карамзіним і написав їй любовний лист. Та показала послання чоловікові, і потім вірні дружини удвох покартали молодого гульвісу. Пушкін став часто бувати у них, потоваришувавши з Карамзиными, але до кінця днів відчував таємне почуття до літньої пані.

Пушкін подобався жінкам

12. Маленькі комплекси великих людей

Від природи наділений яскравим темпераментом і блискучим розумом, Пушкін був чоловіком невеликого зростання. Це обставина пригнічувало поета, хоча дівчата не помічали в ньому недоліків. Як і всім мініатюрним кавалерам, Олександру Сергійовичу подобалися високі ставні панянки. Одружившись блискучої красуні Наталі Гончарової, поет намагався утримуватися від прогулянок під руку з дружиною – адже різниця в зрості у них була майже 10 сантиметрів.

Портрет Наталії Гончарової дружини Пушкіна

13. Поставте пам’ятник поету

Навряд чи знайдеться хоч одна відома особистість, яка здобула таку велику вдячність нащадків, як Пушкін. Йому встановлено близько двохсот пам’яток. Крім безлічі російських і зарубіжних міст, в цю компанію входить і столиця Ефіопії Аддіс-Абеба. Африканці вшанували пам’ять свого великого нащадка бронзовим шедевром з написом: «Нашому поетові». У 2002 році пам’ятник був встановлений на вулиці, названій на честь Пушкіна. Треба відзначити, що його твори – найпопулярніші книги не тільки в Африці.

Портерт Пушкіну в Адіс-Абебі

запрошує вас познайомитися зі статтею про творчість Шопена.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: