Служба в армії значиться в біографіях багатьох популярних російських виконавців. Виручав чи співочий талант новобранців або вони були змушені «служити так само, як усі»?

Армію пройшли багато російські зірки

1. Сергій Пєнкін

Співак віддав борг батьківщині, відправившись в армію відразу після випуску з школи в 1979 році. Служив в артилерійських військах; другий рік служби провів у музичній роті при частини. Можливо, тому Сергій Пєнкін згадує про армії з теплотою, відзначаючи, що під час служби у нього з’явилося багато нових друзів за інтересами.

Сергій Пєнкін служив в артилерії

2. Леонід Агутін

Текст пісні «Межа» багато в чому автобіографічний: Агутін дійсно служив у прикордонних військах на рубежі з Карело-Фінської республікою. Начальство частини вирішило визначити його у військовий ансамбль, але незабаром з-за численних пагонів в самоволку його повернули на основне місце служби. До речі, один раз Леонід затримав на кордоні справжнього порушника, ніж був дуже гордий!

Агутін був прикордонником. Кадр з кліпу «На кордоні»

3. Валерій Сюткін

Служба в авіаційних військах допомогла «стиляге з Москви» знайти своє покликання і написати одну з найромантичніших пісень про льотчиків. Сюткіна визначили в авіаційну частину на Далекому Сході, там, завдяки навичкам гри на ударних і бас-гітарі він потрапив у військовий ансамбль «Політ». Одного разу соліст ансамблю захворів, а Валерій зголосився замінити співака і так чудово виступив, що співав у «Польоті» до кінця терміну.

Сюткін під час служби і трохи пізніше

4. Йосип Кобзон

Відомий патріотичними поглядами Народний артист Йосип Кобзон проходив військову службу в 1956 – 1959 роках. Зрозуміло, там благородний баритон молодої людини не залишився непоміченим – юнак потрапив у військовий ансамбль Закавказького округу, а після звільнення в запас продовжив заняття з викладачем вокалу.

Йосип Кобзон у роки служби

5. Олександр Буйнов

Артист жартував, що половину терміну служби провів на гауптвахті. Причиною тому були постійні самоволки Буйнова – він часто тікав з частини на побачення з дівчатами. З однією з них Олександр розписався у місцевій сільраді і в що залишилися до звільнення дні самовільно залишав частину заради неї. Однак через кілька місяців після дембеля молоді люди розійшлися.

Олександр Буйнов зліва на фото

6. Олександр Васильєв

Беззмінний лідер групи «Сплін» проходив військову службу в будбаті з 1988 по 1990 роки. Саме там Олександр Васильєв почав писати пісні для альбому «Пилова бувальщина».

Олександр Васильєв пройшов будбат

7. Олег Газманов

У автора пісні «Панове офіцери» були всі шанси кадровим військовим. Газманов отримав фах інженера-механіка по холодильним установкам в Калінінградському вищому інженерно-морське училище, потім проходив службу в Латвії, однак пішов у запас і волів будувати кар’єру співака.

Олег Газманов за спеціальністю інженер-мінер

8. Олексій Глизін

Покинув третій курс Московського інституту культури, щоб відправитися військову частину на Далекому Сході. Глизін лагодив авіаційні двигуни на посаді молодшого спеціаліста, паралельно заснувавши ансамбль «Політ». Той самий, який через рік після демобілізації Олексія вступив Валерій Сюткін.

Глизін служив в авіаційних військах

9. Лев Лещенко

Співак дуже хотів стати моряком, але строгий батько (Валер’ян Лещенко був кадровим офіцером, пройшов російсько-фінську війну і служив в НКВС) наполіг, щоб Лева відправили в Групу радянських військ у Німеччині. Там Лещенко перебував половину терміну служби, поки в січні 1962 не перевівся в ансамбль пісні і танцю, де незабаром став солістом.

Лев Лещенко служив у Німеччині

10. Олександр Маршал

З 1974 по 1977 рік Олександр Маршал, тоді ще відомий як Сашко Миньков, відбував військову службу в вертолітному полку в Пензенській області. Радісні спогади про армію практичні не фігурують у спогадах співака, навпаки, Маршал розповідав, що в день дембеля в його очах стояли сльози щастя.

Олександр Маршал служив у вертолітних військах

11. Олександр Сєров

Співак був покликаний на військову службу в 1970 році і потрапив на флот, на торпедний крейсер «Дзержинський». Олександр Сєров дослужився до командира відділення.

Олександр Сєров служив на флоті

12. Володимир Шахрін

Соліст уральської рок-групи «Чайф» служив на далекосхідної кордоні з 1978 до 1980. Разом з ним в одній частині виявилися двоє інших майбутніх учасника гурту: Володимир Бігунів і Валерій Северин. Шахрін не раз зізнавався, що не може запам’ятати код від домофона, але ось номер «рідна» в частині Казакевичево – 2460 – назавжди залишився в пам’яті.

Олександр і Володимир Шахрін Бігунів. Прикордонні війська

13. Ілля Лагутенко

Головний «мумій-троль» згадує про час, проведений в армії, з теплотою в голосі. Йому дісталася частина на далекосхідному острові Російською (там же віддавав борг Батьківщині письменник Євген Гришковець). Під час нарядів Лагутенко писав пісні («Вихованець впала зірки», «З Новим роком, крихта» були придумані в армії), а по вихідних малював картини.

Ілля Лагутенко служив на флоті

рекомендує вам познайомитися з матеріалом про найбільш відомих піснях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: