На нашій планеті існують дивовижні місця, які не можуть залишити нікого байдужим. Вони вражають своєю красою і величчю, і кожне з них заслуговує особливої уваги.

Дивлячись на пейзажі деяких каньйонів, не можна не захопитися

Ми пропонуємо вам відправитися в казкову подорож по каньйонах нашої планети.

1. Кольоровий каньйон, Єгипет

Каньйон розташований недалеко від знаменитого курорту Шарм-ель-Шейх. Він був утворений природним шляхом. У результаті землетрусу, що стався багато століть тому, утворилася гігантська щілину в піщаних скелях, яка під дією опадів і вітру ставала все більше і більше. Нині кольоровий каньйон являє собою ущелину довжиною приблизно 5 км.

Скелі Кольорового каньйону з різнокольорового пісковику (від білого до яскраво-червоного)

Його особливість — різнокольорові стіни, що складаються з гірських порід різних відтінків, починаючи від білого і закінчуючи червоним.

Камені різнобарвного каньйону ніби художник розфарбував

2. Каньйон Антилопи, США

Розташований на землях індіанського племені Навахо на півночі штату Арізона. Каньйон є природним утворенням, над його створенням працювали сили вітру і зливи, які протягом багатьох століть виточували в червоному пісковику гігантські щілини химерної форми.

Побачити каньйон можна, заплативши мито за прохід по індіанської території

Місце отримало свою назву, завдяки рудо-червоного відтінку скель, який нагадує шкуру антилопи. Воно не так популярне серед туристів, як інші пам’ятки, однак є улюбленим у професійних фотографів, так як на фото тут все виглядає ефектніше, ніж в реальності.

Дивовижна гра світла і тіні притягує фотографів

3. Чарынский каньйон. Казахстан

Цей пам’ятник природи розташований приблизно в 200-тах кілометрах від столиці Казахстану. Його основа – пласти осадових порід, вік яких становить приблизно 12 мільйонів років. Назву каньйону походить від річки Чарын, що протікає по його дну.

Чарынский каньйон — пам'ятник природи, вік якого становить близько 12 млн років

Довжина ущелини становить 154 км, висота стін — 150-300 метрів.

Чарнынский каньйон вражає пейзажами

Ще одна визначна пам’ятка цього місця — Долина замків зі скелями химерної форми, а також Ясенева гай, де ростуть реліктові породи ясена, пережили Льодовиковий період.

В Долині замків можна побачити «палаци» створені природою

4. Глен-Каньйон, США

В штаті Арізона знаходиться дивовижне за своєю красою місце, яке щорічно відвідують мільйони туристів, а також любителів активного відпочинку, дайвінгу, водних лиж та риболовлі. Глен-Каньйон – це рукотворний витвір. У 1956 році в результаті будівництва греблі в верхній течії річки Колорадо було утворене озеро Пауелл, яке назвали згодом на честь ветерана громадянської війни Джона Уеслі Пауелла.

Глен-Каньйон - національний парк біля озера Пауелл

Його береги мають безліч мисів і скель, а з центру піднімається острів з крутими скелями. Головна визначна пам’ятка цього місця – міст-райдуга зі сталевих конструкцій. Довгий час він вважався самим високим арковим мостом у світі

Глен-Каньйон - перлина США

5. Каньйон річки Блайд, ПАР

Каньйон річки Блайд є перлиною Африканського континенту і улюбленим місцем туристів. Тут обладнано безліч оглядових майданчиків та прокладено маса маршрутів різної складності. Каньйон розташований в одній з провінцій ПАР і входить у трійку найбільших і зелених у світі.

Каньйон річки Блайд розташовує до піших прогулянок

Він був утворений природним шляхом. Його довжина становить приблизно 26 кілометрів, а найвища точка становить 1944 метра. Особливістю цього прекрасного місця є багата флора і фауна. В його ущелинах живуть антилопи, гіпопотами, крокодили і безліч африканських птахів.

Каньйон річки Блейд став домівкою для багатьох тварин

6. Каньйон Колка, Перу

Одним з найбільш величних і другим за глибиною у світі вважається Каньйон Колка в Перу. Його глибина дорівнює 3535 метрів. Він виник у давнину в результаті розлому вулкана. По дну каньйону тече однойменна річка Колка. Вона знаменита своїми порогами (їх близько 300 штук), які не залишили без уваги любителі рафтингу.

Перуанський каньйон Колка цінують любителі рафтингу

У перекладі з мови індіанців «кечуа Колка» означає «зернової комори». Це місце отримало назву не випадково. На відміну від інших каньйонів, воно є придатним для життя. З давніх часів індіанці тут займалися землеробством. Донині в каньйоні можна побачити красиві землеробські тераси, які досі використовуються.

Колка зберігає свої секрети

7. Мідний каньйон, Мексика

Хочете зробити незвичайну подорож? Тоді вам варто побувати в Мексиці, щоб відвідати одну з її найбільш цікавих природних пам’яток – Мідний каньйон. Його територія в 4 рази більше знаменитого Гранд-каньйону в США і складає 65 тисяч квадратних метрів.

Мідний каньйон індіанці називали Тараумара

Каньйон складається з безлічі ущелин, утворених шістьма річками. Його максимальна глибина становить 1800 метрів. Назва цього місця дали іспанці, які поросли мохом скелі помилково прийняли за мідь.

Схід над Мідним каньйоном

8. Каньйон Аль Сік, Йорданія

Це місце дійсно варто побачити, перш ніж померти. Воно приваблює мільйони туристів з усього світу і не тільки. Тут відбувалися зйомки однієї з частин знаменитого фільму «Індіана Джонс» з Харрісоном Фордом у головній ролі. Довжина каньйону Аль Сік складає всього півтора кілометра.

Стародавнє місто Петра знаходиться в каньйоні Сик (Аль Сик)

Однак його ущелини зберігають безліч таємниць і слідів минулих цивілізацій. Раніше тут знаходився стародавній місто, руїни якого збереглися до наших днів. В скелях чітко можна побачити таємничі печери, гробниці, стародавні вівтарі, кам’яні арки, створені багато століть тому.

Ущелині досить широке, щоб проїхати на коні

9. Королівський Каньйон, Австралія

Це місце знаходиться в Центральній Австралії в національному парку Ватаррка. Стіни каньйону з червоного пісковика мають висоту до 300 метрів і утворюють собою справжній лабіринт. У самому низу ущелини протікає невелика річечка. Територія є абсолютно безлюдній через суворого клімату.

Королівський каньйон - красиве, але суворе місце

У спекотні дні температура повітря тут сягає 40 градусів, але це не заважає туристам насолоджуватися красою флори і фауни тутешніх місць. Тут можна побачити екзотичних птахів і реліктові рослини.

Королівський каньйон не рідко відвідують туристи

10. Каньйон Матка, Македонія

Мальовниче місце майже в самому центрі Європи, яке не залишить нікого байдужим. Історія його появи була пов’язана з будівництвом ГЕС в гирлі річки Тріска.

У каньйоні розташовано декілька середньовічних монастирів

В результаті утворилося красиве озеро з бірюзовою водою, оточене високими горами з печерами різної довжини. Тут мешкає безліч птахів і тварин, а також знаходиться кілька церков і монастирів.

Каньйон Матка знаходиться поблизу міста Скоп'є

11. Каньйон Ваймеа, Гаваї, США

Найбільший природний каньйон, розташований в Тихому океані. Він знаходиться на одному з островів штату Гаваї. Його мальовничі долини і скелі приваблюють не лише туристів зі всього світу, але кінематографістів.

Каньйон Ваймеа дивує красою пейзажів

Тут Стівен Спілберг знімав деякі кадри для «Парку Юрського періоду», а Джон Гіллермін знайшов натуру для свого «Кінг Конга». Довжина ущелини становить 16 км, а висота 1200 км.

Різнокольорові гори особливо гарні на заході

12. Ярлунг Цангпо Гранд-Каньйон, Тибет, Кита

ї Самий глибокий каньйон в світі. Він розташований в Тибеті. Розміри цього природного дива вражають: довжина ущелини близько 600 км, а глибина – 6009 метрів. По дну протікає стрімка гірська річка Цангпо. Це місце славиться не тільки своїми прекрасними пейзажами і масштабом, але й невинно чистою природою.

Річку Ярлунг-Цангпо в Індії називають Брахмапутра

Сюди ще поки не добралася цивілізація. По-перше, і складністю маршруту, а, по-друге, через заборону уряду Китаю, чинного до 90-х років, на відвідання цих місць.

Ярлунг Цангпо - невідома і закрита частина Землі

13. Гранд-Каньйон, США

Самий відомий не тільки в Америці, але і у всьому світі природний заповідник, що розташований на Південно-Заході США. Він займає площу близько 5000 квадратних кілометрів і вважається одним з найбільших каньйонів. Його довжина становить 446 км, а максимальна глибина 1,83 км.

По Великому каньйону тече річка Колорадо

Це гігантське ущелину з безліччю скель, скель, каньйонів, водоспадів, печер, яке утворилось природним шляхом більш 5-6 млн. років тому. Великий каньйон включений до списку природної спадщини ЮНЕСКО. Гранд-Каньйон. Фільм National Geographic HD Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас ознайомитися з матеріалом про найвищих вулканах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: