Місця сили – це зони Землі, наділені особливою енергетикою. Незвичайні властивості купуються ними внаслідок різних причин: накладають свій відбиток природні особливості місцевості (наприклад, геотектонічні розломи), важливі релігійні чи історичні події, що відбулися на цій території.

Свої місця сили є в кожному російському регіоні

Такі зони можуть мати вираженою позитивною або негативною енергетикою. У першому випадку відвідування місць сили здатне зцілити людину і на фізичному, і на духовному рівнях. У другому – навпаки, забрати частину життєвої енергії.

У рамках однієї статті неможливо розповісти про всіх таких місцях, розташованих в межах нашої держави. Ми зібрали 11 відомих об’єктів, що володіють потужною позитивною енергетикою і оточені безліччю легенд.

Гора Білуха на Алтаї

Езотерики називають її священним місцем, вірячи, що тут наша планета заряджається вселенською енергією, уфологи вважають, що в ущелині Ярлу розміщується «стоянка» НЛО. Містики кажуть, що тут відкривається вхід в таємничу Шамбалу — міфічну країну всередині гори, доступною лише обраним.

Гора Білуха - одна з найбільших гірських вершин Росії

З незапам’ятних часів сюди їдуть люди, щоб знайти душевний мир і спокій. Білуха не залишає в біді хворих і нещасних, так само як і карає тих, кого охоплює гординя. Реріх відзначав це місце за його сильну енергетику.

Алтайці уникають підніматися високо на схили Білухи

Шардонский архіпелаг в Карелії

Шари граніту з кварцитом створюють неповторний візерунок скельної породи острівців Шардонского архіпелагу. Дика краса цих місць притягує всіх без винятку. Сюди їдуть, щоб слухати тишу, милуватися заходом сонця, ловити рибу і, звичайно, відновити свої сили.

Шардонский архіпелаг - це близько 40 середніх острівців

Енергетичним центром архіпелагу називають відносно невелику площадку, на якій ростуть дерева незвичайної форми — їх стовбури скручені вигадливим чином і обпалені блискавками.

Не всі дерева Шардонского архіпелагу прагнуть увись

Тут люди відчувають прилив бадьорості, деякі говорять про те, що якщо виставити вперед долоню, можна відчути легке поколювання.

Безлюдні острови можуть стати місцем єднання з природою

Острів Ольхон на Байкалі

Ольхон оточують води Байкалу. Це одне з найкрасивіших місць Росії, оповите безліччю таємничих легенд. Острів називають сакральним центром північного шаманського світу. Стародавні вірили, що тут оселилися парфуми Байкалу.

Мис Бурхан - символ Байкалу

Недалеко від острова, у витоку Ангари розташований Шаман-камінь — місце проживання Ама Саган Нойона — господаря річки. Дві кам’яні вершини, що виступають з води, нагадують шаманський головний убір.

Кажуть, що дно навколо Шаман-каменю всипане монетами

Тут проводили важливі обряди і вершили правосуддя. Засудженого злочинця залишали на камені на ніч. Якщо людину не забирав Байкал або він не сходив з розуму, його виправдовували.

Після будівництва Іркутської ГЕС над водою здіймається тільки частина Шаман-каменю

Мис Бурхан — відносять до 9 святинь Азії. Тут в скелі Шаманка знаходиться наскрізна печера, де раніше приносили жертви, а зараз встановлена статуя Будди. Довгий час дорога на скелі була відкрита лише для найсильніших магів світу: і в наш час вони щороку прибувають сюди на свій тайлаган.

Шамани щорічно збираються на острові

Гора Демерджі в Криму

Гора Демерджі — скелясте місце сили, оповите містичним ореолом. Існує безліч свідчень очевидців, які розповідають про людиноподібних істот, які зустрічаються тут також, як в Аркаїмі — місті привидів. Існує повір’я, що потрапивши в туман на схилах Демерджі, подорожній ризикує ніколи не повернутися — гори його не відпустять. У гарну погоду місце дарує силу і допомагає в тиші приймати вірні рішення.

Схили гори Демерджі нагадують застиглих велетнів

Святилище Пегрема в Карелії

Пегрема — покинута село на прибережжя Онезького озера — зарахована до найбільш загадкових місць Росії. Відвідувачів зустрічає цвинтар із селянських хат з фасадами, зверненими до озера, і крипта з дерева монастиря Валаама Хутинського.

На березі Онезького озера стоїть дерев'яна крипта

Популярність місцем принесла — «Поляна ідолів». Тут предки карело-фінів поклонялися богам, здійснювали обряди, віддаючи почесті родовим тотемам і провождая в останню путь своїх співвітчизників.

Жаба - вважалася покровителька дому

Серед ідолів легко впізнається качка — праматір землі в карело-фінської міфології, жаба, черепаха та інші представники фауни, створені кимось в камені.

На галявину ідолів веде покажчик

Озеро Светлояр в Нижегородської області

Друга назва водойми — «російська Атлантида». Нерухомі води озера, згідно з легендою, приховують від очей чудовий град Кітеж. Про це повідомляє зрідка пробігає по дзеркальній гладі легка брижі.

Светлояр - «російська Атланти»

Стоять на березі Светлояра бачать в глибині озера вогники, чують протяжне спів і дзвін. Вода водойми вважається святою, оскільки може безстроково зберігати в посудині без втрати своїх якостей.

Дольмени в Краснодарському краї

Дольмени являють собою кам’яні мегалітичні споруди. Вони зведені кілька тисячоліть тому невідомими майстрами. Дольмени розкидані по всьому Кавказу. Найбільше їх поблизу Геленджика: на горі Нексис, в населених пунктах Відродження, Пшада і по дорозі до них.

Дольмени Адигеї називають дивом світла

Вчені висувають кілька версій їх призначення. Дольмени називають стародавніми обсерваторіями, своєрідними енергетичними гарматами, стародавніми гробницями. Одне з’ясували точно — всі будови зведені в геоактивных місцях (там, де на карті позначені геологічні розломи і джерела). Люди вірять, що тут здійснюються бажання, знаходяться відповіді на важливі питання.

Як у будь-яке місце сили, до дольменів потрібно йти з чистим серцем

Плато Укок в Алтайському краї

Плато Укок знаходиться недалеко від Гірничо-Алтайськ, і, як багато місця сили, оточене ореолом таємничості. Тут заборонено кричати, оскільки вважається, що гучний звук — ознака святотатства і образи «живуть» тут духів.

Місцеві жителі вірили, що долина Укок лежить напередодні небесного склепіння

На пасовищах плато укок з величезної висоти можна побачити геогліфи — гігантські малюнки, схожі за масштабом на ті, що зустрілися в пустелі Наска.

Геогліфи долини Укок

Уфологи вважають, що це розмітка для посланців небес.

В заповідній зоні плато Укок багато таємничих місць

Острів Champ в Архангельській області

Один з численних атолів архіпелагу Землі Франца-Йосипа привабливий загадковими кулями. На перший погляд здається, що сфери створені природою з дуже твердої породи, але насправді їх структура досить пухка. Туристи порівнюють її з дуже щільно спресованим піском.

Острів Champ в Архангельській області

Сферолиты острова Champ мають різні габарити – від переважаючих зростання людини до гарматних ядер і пінг-понговых кульок.

Деякі сферолиты острова Champ ідеальної форми

Валуни правильної форми ставлять у глухий кут вчених. Поки немає однозначної думки ні щодо їх походження, ні щодо того, яким чином на сферах залишилися відбитки древніх акулячих зубів.

Сферолиты схоже «ростуть» з землі

Долина гейзерів на півострові Камчатка

Рідкісне і величаве природне прояв у вигляді клубящегося пара, безперервного рокоту і водяних бризок на єдиному гейзерном поле в Євразії.

Долина гейзерів - незабутнє місце

Мандрівники відчувають себе тут, як на іншій планеті. Особливу красу пейзажу дарує гра кольорів: зелень флори перемежовується жовтими, фіолетовими і червоних відтінками скельних порід, покритих термальними водоростями й мохами. Їм під стать і назви гейзерів, одне з яких — «Ворота Пекла».

Гейзер «Врата Ада»

Кожен, кому вдалося тут побувати, потрапляє під чарівність цього краю.

Текіє дервішів у Євпаторії (Крим)

Єдиний на півострові ісламський монастир — притулок прихильників суфізму (містичної течії в ісламі). Таємничість закладена в танці дервішів, що представляють виставу-ритуал поклоніння Аллаху.

Текіє дервішів - одне з місць сили в Євпаторії

Тут суфії на своїх зборах ділилися один з одним знаннями і занурювалися в медитації, влаштовували піклування з піснями і танцями, після чого впадали в містичний екстаз.

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що світ сповнений таємниць, багато з яких ще належить розгадати людині. Пояснення деяким дивним явищ вже знайдені вченими. Запрошуємо вас познайомитися з природними ілюзіями, які схожі на диво.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: