Пропонуємо невелику екскурсію у світ цього прекрасного напою. Купуючи китайський чай, ми й не припускаємо, що в давнину цей напій вживали тільки при імператорському палаці і в заможних сім’ях.

Ароматний чай люблять люди в різних країнах

А чого ми ще не знаємо про чай? Познайомтеся з добіркою цікавих фактів про чай.

1. Чайне рослина Camellia Sinensis

Рослини Camellia Sinensis є вихідним матеріалом для зеленого і чорного чаю.

Камелія китайська росте в гірських лісах Південно-Східної Азії

2. Чай — для задоволення та здоров’я

Спочатку чай коштував дорого, і напій використовували тільки в медичних цілях. До нього додавали імбир, цибуля, м’яту, апельсин. Знаючи про безліч антиоксидантів, що містяться в знаменитий напій, ми вживаємо чай, щоб зміцнити здоров’я, для профілактики серцево-судинних захворювань і раку.

Чайний кущ Camellia sinensis може давати врожай протягом 50 років

3. Самий популярний чай

Згідно першим згадкам, чай з’явився в IV столітті нашої ери. Ну і, звичайно, всім відомо, що це сталося у Східній Азії. Якщо говорити про сучасному Китаї, то зараз чайний бум відбувається в місті Аньси, де вирощують найпопулярніший на сьогодні чай з однойменною назвою.

Китайський місто стало центром вирощування самого популярного чаю

4. Одна рослина і різні сорти чаю

До XIX століття Китай наполегливо зберігав таємницю про те, що різні сорти чаю виготовляються з однієї рослини. У Європі протягом багатьох століть вважали, що у кожного чаю свій особливий шлях. За статистикою, 75% чайного листа перетворюється в чорний чай, а 25% — в зелений.

З 500 грамів листового чаю можна заварити близько 200 чашок

5. Вії Будди

В японській мові для позначення понять «чай» і «вія» використовують одне слово. За легендою, Будда відрізав собі вії, щоб вони не заважали в нічних медитаціях, та закопав їх у землю. На ранок там виріс чайний кущ.

Хороший чай володіє чудодійними властивостями

6. Чай по-американськи

У 1904 році Річард Блечинден винайшов охолоджений чай. У США 80% чаю подається у вигляді охолодженого напою, в якості альтернативи домашнього лимонаду. Особливо популярний за свій аромат і смак чаю Ті Гуань Інь.

Чай – найпопулярніший напій у світі, пиво – наступний за популярністю

7. Як з’явилися чайні пакетики

Чайні пакетики винайшли теж американці. Згідно з легендою, Томас Салліван, постачальник з Нью-Йорка, зауважив, що чай в металевих банках обходиться досить дорого споживачам.

Креативний чайний пакетик у вигляді рибки

На початку двадцятого століття він почав продавати чай вже в паперових пакетиках. Одного разу його клієнт випадково впустив пакет у воду, і виявили, що в склянці вийшов точно такий же чай.

8. Як виробляють чай

Технологія виготовлення чаю не змінюється століттями. Верхні листки чайних кущів Camellia Sinensis зазвичай бувають зібрані вручну. Потім протягом доби їх сушать, а для поліпшення аромату прокочують між металевими валиками. Після залишають окислюватися на відкритому повітрі. Тільки потім листи піддають нагріванню і остаточного висушування. Як вже говорилося раніше, зелений і чорний чай отримують з одного і того ж рослини, що відрізняються тільки способи переробки сировини. Для отримання зеленого чаю листя акуратно висушують, потім упаковують і відправляють на продаж. Для отримання особливого смаку і кольору чорного чаю листя підсушують і скручують, піддаючи ферментації.

Ціна за кілограм самого дорогого чаю досягає $685 000

9. Найбільші плантації чаю

Найбільш великими плантаціями чаю володіють Китай, Індія, Шрі-Ланка (або Цейлон), Японія і Тайвань.

Високогірна чайна плантація

10. Чай без кофеїну?

У чашці чаю кофеїну в два рази менше, ніж у чашці кави. До речі, його можна видалити з напою – до 80%, якщо злити окріп, яким залили зелене листя чаю на 30 секунд, і заварити чай знову.

Залежність від міцного чаю більше, ніж від чорної кави

Чай – найулюбленіший напій народів усіх країн. Ні дня не проходить, щоб ми не випивали чашечку-другу. У всьому світі щодня випивають 3 мільярди чашок чаю.