Тих, хто залишив свій слід в історії, пам’ятають століттями. Безперечно, всі ці визначні особистості були амбітними, впевненими в собі і цілеспрямованими. Разом з тим, вони такі ж люди, як і всі ми, — з прихованими страхами, дитячими образами і бажанням заявити світові про себе. Так давайте ще раз згадаємо, якими вони були…

1. Володимир Ленін (22.04.1870-25.05.1922)

Країна: Росія

Володимир Ульянов (Ленін) — російський революціонер, який мріяв привести країну до комунізму. Його дитинство пройшло в Симбірську. Коли Володимирові було 7 років, його старшого брата повісили, довівши причетність до змови проти царя Олександра III. Це справило тяжке враження на дитину і вплинуло на формування світогляду. Закінчивши школу, Ульянов (справжнє прізвище Володимира) навчався за кордоном, а по поверненню заснував Союз боротьби за визволення пролетаріату. Їм було створено друковане видання «Іскра», зі сторінок якого виходила комуністична ідеологія.

«Багаті і шахраї, це — дві сторони однієї медалі.» Ленін

Був в еміграції. Після здійснення революції у лютому 1917 року повернувся на Батьківщину, де очолив новий уряд. Є засновником Червоної Армії, змінює військовий комунізм на менш обтяжливу нову економічну політику.

2. Адольф Гітлер (20.04.1889 – 30.04.1945)

Країна: Німеччина

Адольф Гітлер, мабуть, один з найстрашніших людей в історії. За походженням – австрієць, його прямі предки були селянами. Вдалося стати чиновником тільки його батькові.

«Як християнин, я не повинен дозволяти себе обманювати» Гітлер

У часи Першої світової війни був на службі. Відрізнявся кволістю і підлабузництвом, але майстерно володів ораторським мистецтвом. У повоєнний час працював «шпиком», проникаючи в банд-формування комуністів і лівих сил.

Був учасником зборів Німецької робітничої партії, де перейнявся ідеями націонал-соціалізму і позначив головного ворога – євреїв. Образ думки однієї людини привів у подальшому до мільйонів людських жертв і зламаних доль людей різних національностей.

У 1933 році Гітлер був призначений на посаду рейхсканцлера Німеччини. Після смерті президента Німеччини йому були передані повноваження з управління державою, які, як ми знаємо, закінчилися жахливими кривавими подіями для всього світу. Вважається, що Гітлер вчинив самогубство, хоча існує теорія смерті його двійника.

3. Йосип Сталін (18.12.1878-1.01.1953)

Країна: СРСР

Йосип Сталін – культова особистість для цілої епохи, оточена ореолом таємничості. 30 варіантів псевдонімів, зміна дати народження, приховування своїх дворянських коренів – це далеко не всі секрети великого вождя.

«Я не європеєць, а зросійщений грузин-азіат.» Йосип Сталін

У часи його влади інша думка прирівнювалося до злочину — було скоєно безліч розстрілів, табори були переповнені. З іншого боку, тоталітарний керівництво дозволило в рекордні терміни підняти СРСР з руїн громадянської війни і перемогти у Великій Вітчизняній війні.

4. Махатма Ганді (2.10.1869 – 30.01.1948)

Країна: Індія

Махатма Ганді – один з найбільш видатних людей, миротворець, який боровся з агресією за допомогою свого «влучного» слова. Він став батьком всієї нації, «благочестивої душею» всього світу, завзято відстоював права людини.

«Уміння прощати — властивість сильних. Слабкі не прощають.» Махатма Ганді

Його особистість і ідеологія формувалася під впливом «Махабхарати», книг і листування зі Львом Толстим, філософських вчень Р. Д. Торо. Він боровся з кастовим нерівноправністю, організував рух «Незалежності Індії від Британії», намагався вирішити за допомогою ненасильницьких принципів конфлікт, що виник між мусульманами та індусами, що населяють Пакистан.

5. Мустафа Кемаль Ататюрк (19.05.1881 – 10.11. 1938)

Країна: Туреччина

Мустафа Кемаль вважається батьком Туреччини, де його особистість шанують, пам’ятають і зводять пам’ятники практично в кожному місті. Він організовував таємні товариства по боротьбі з корумпованістю військових чинів, був ініціатором визвольного руху проти англо-грецької інтервенції, а також скасував султанат, ввівши республіканську форму правління.

«Людство - єдине тіло, і кожна нація частина цього тіла.» Кемаль Ататюрк

Кемаль — прихильник помірної диктатури. Він намагався реформувати державу за зразком західних країн. Завдяки його зусиллям права жінок зрівняли з чоловічими.

6. Конрад Аденауер (05.01.1876 – 19.04.1967)

Країна: ФРН (Німеччина)

Конрад Аденауер — перший федеральний канцлер ФРН, правитель з позитивними рисами нової історії Німеччини. У період приходу до влади нацистів Аденауер відмовився від займаних посад через особисту неприязнь до Гітлера. Оскільки був противником режиму, піддавався арешту гестапо. Після завершення Другої світової очолив Християнсько-Демократичний Союз, був канцлером ФРН з 49-го по 63-й рік.

«Навіть крок назад — іноді крок до мети.» Конрад Аденауер

Енергійний і вольовий політик, прихильник авторитарного стилю управління з одночасним присутністю жорстких і гнучких методів керівництва, він зміг підняти країну з руїн. Темпи розвитку ФРН набагато випередили НДР. Конрад Аденауер був любимо народом, мав прізвисько «Der Alte» («Старий» або «Хазяїн»).

7. Сер Уїнстон Леонард Спенсер Черчілль (30.11.1874 – 24.01.1965)

Країна: Великобританія

Один з найвидатніших людей Великобританії, «довгожитель» політичної арени. Черчілль двічі обіймав посаду прем’єр-міністра Сполученого королівства.

«Я легко удовлетворяюсь найкращим.» Уїнстон Черчілль

Його діяльність не була обмежена політикою. Уїнстон, син герцога Мальборо, був різнобічно розвиненою особистістю: істориком, художником і письменником (удостоєний Нобелівської премії з літератури). Черчілль перший, кого зробили в ранг почесного громадянина США.

8. Шарль де Голль (22.11.1890 – 9.11.1970)

Країна: Франція

Відомий французький політик, перший президент П’ятої Республіки». Очолював антигітлерівську коаліцію, в 1944-1946 році був главою тимчасового уряду Франції. За його ініціативою в 1958 році підготовлена нова конституція, яка розширила права президента.

«Я, або хаос.» Шарль де Голль

Особливе значення має вихід із блоку НАТО і французько-радянське співробітництво. Підтримував створення власних ядерних сил.

9. Михайло Горбачов (02.03.1931)

Країна: СРСР

Михайло Горбачов – перший і єдиний президент СРСР, політичний діяч, який хотів зробити країну більш відкритою і демократичною. Розбудова держави, яку почав Михайло Горбачов, стала непростим періодом для всіх людей пострадянського простору. Розвал СРСР, занепад економіки, безробіття – все це добре пам’ятають люди, що жили в кінці 20 століття.

«Мені подобається Путін. Характером... Розумний виявився.» Михайло Горбачов

Безсумнівним успіхом Михайла Сергійовича стали зустрічі з Рональдом Рейганом і перші кроки до припинення холодної війни з США. У 1991 році Горбачов оголосив про те, що залишає посаду Президента, передавши повноваження Борису Єльцину.

10. Володимир Путін (07.10.1952)

Країна: Росія

Володимир Путін — видатний політик Російської Федерації, приймач Бориса Єльцина. На сьогоднішній день Володимир Путін втретє керує країною. Виходець із простої робітничої родини був на службі у КДБ. Працював в органах держбезпеки Дрездена в НДР. В 1991 році повернувся на Батьківщину, в Санкт-Петербург, де очолив комітет із зовнішніх зв’язків мерії.

«Знання — найкраща валюта XXI століття.» Володимир Путін

Путіну вдалося стабілізувати ситуацію в Чечні і дотримуватися соціальних пріоритетів під час економічної кризи 2008 року. Третій термін президента увінчався активними діями щодо повернення Криму Росії у зв’язку з відмовою населення підкорятися новій не легітимної влади на Україні. Ця ситуація не була прийнята главами Європейських країн.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам познайомитися зі статтею про найбільш високооплачуваних професій у нашій країні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: