Заяложені стереотипи про те, що місце жінки біля плити, давно пішли в небуття. Все частіше прекрасна стать прагне досягти будь-яких висот на політичній арені.

Жінки виступають на політичній арені на рівні з чоловіками

І важливо помітити, що у них це чудово вдається. Безумовно, нижче представлений далеко не весь список найбільш відомих людей, які мають значну вагу в суспільстві. Не варто забувати і про новому поколінні. Серед молодих депутатів і державних діячів є особистості з великим потенціалом і перспективою на майбутнє.

Відомі жінки-політики Отже, вашій увазі пропонується рейтинг найвпливовіших жінок XXI століття.

1.Наталія Поклонська

Прокурор Республіки Крим. Була обвинувачем по справі ОЗУ «Башмаки». У 2014 році після урядового перевороту на Україні, подала рапорт про звільнення. Через кілька місяців Поклонська стала в. о. прокурора Республіки Крим. Заміжня, виховує дочку.

Державний радник юстиції 3 класу Наталія Поклонська

Займається малюванням і грою на фортепіано у вільний час. Популярність Наталії Поклонської настільки велика, що про неї складають пісні, випускають комп’ютерні ігри і малюють картинки в стилі аніме. З травня 2014 Поклонська знаходиться у другій частині санкційного списку ЄС, а на Україні проти неї порушено справу за статтею 109 частини 1 (дії з метою насильницького повалення влади або змова).

2.Елла Памфілова

Російський політик, громадський діяч. Політична кар’єра Елли Олександрівни почалася в 1985 році, коли вона вступила до комуністичної партії. Продовжила свою діяльність в комітеті по боротьбі з корупцією, але успіхів в цій діяльності не досягла. Значущою подією в діяльності Памфілової стали президентські вибори в 2000 році. Вона посіла лише 7-е місце. Своїм досягненням Елла Олександрівна вважає організацію руху «За здорову Росію».

Правозахисник Елла Памфілова

У 2010 Памфілова залишила посаду голови Ради при президенті РФ зі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства. Але в 2014 Елла Олександрівна знову повернулася в політику. За оцінкою експертів, Памфілова — одна з найвпливовіших жінок-політиків Росії.

3.Юлія Тимощенко

Український політичний діяч. Перша жінка-прем’єр-міністр України (2005, 2007-2010). Є керівником партії «Батьківщина», брала участь у «Помаранчевій революції». На думку журналу Forbes, у 2005 році Юлія Тимошенко стало третьою за впливовістю жінкою в світі. А на президентських виборах в 2010 посіла друге місце.

Юлія Тимощенко - перша жінка-прем'єр-міністр України

У період правління Януковича проти неї було відкрито кілька кримінальних справ. У 2011 Тимошенко заарештували у справі про перевищення повноважень при підписанні контрактів по газу з російською стороною. У 2014 Юлія Володимирівна була звільнена з ув’язнення і повністю амністована. Після цього вона взяла участь у виборах Президента в Україні, але програла.

4.Ельвіра Набіулліна

Російський політичний діяч. Заслужений економіст РФ.

Кар’єру почала в якості спеціаліста комітету правління Науково-виробничого союзу СРСР. Пізніше займала керівні посади в Мінекономіки Росії.

Заслужений економіст Росії Ельвіра Набіулліна

Головним досягненням Набіулліної є подолання економічної кризи 2008 року, позитивний результат багаторічних переговорів про вступ до СОТ і захист інтересів російського бізнесу. Набіулліна займала пост міністра економічного розвитку і торгівлі, в даний період часу — голова Центрального банку.

5.Валентина Матвієнко

Політик, державний діяч.

Свою діяльність розпочала у 1972 ВЛКСМ. Пізніше займала посаду посла на Мальті і Грецькій республіці. У 2003 році зайняла пост губернатора Санкт-Петербурга. А через 8 років Валентина Іванівна подала у відставку і через деякий час призначено постійним членом Ради Безпеки РФ.

Політик і дипломат Валентина Матвієнко

Серед досягнень Матвієнко можна відзначити «антисирітський указ» про заборону удочеріння (усиновлення) російських дітей громадянами США. У 2014 році під керівництвом Матвієнко Рада Федерації РФ дав схвалення на використання російських військ на українській території. Валентина Іванівна включена в санкційні списки ЄС, Австралії та Швейцарії.

6.Ірина Ярова

Російський політик.

Здобула популярність завдяки співавторства низки резонансних законопроектів, таких як посилення відповідальності за порушення проведення мітингів, посилення законодавства у галузі міграційної системи та повернення кримінального переслідування за наклеп.

Російський політик Ірина Ярова

Була членом партії «Яблуко», пізніше вступила в «Єдину Росію». Ірина Ярова дотримується лівих політичних поглядів.

7.Тетяна Голікова

Політичний діяч, економіст.

Кар’єра Тетяни Голікової почалася в Госкомтруде. Пізніше вона працювала в Мінфіні, саме там стався підйом по кар’єрних сходах. В 2007 була призначена міністром охорони здоров’я і соцрозвитку. Брала участь у розробці методів боротьби зі свинячим грипом.

Економіст Тетяна Голікова

У період її діяльності була проведена пенсійна реформа, заміна ЕСН і дано початок співфінансування пенсій. У 2012 було призначено помічником президента РФ, а з 2013 є головою Рахункової палати.

8. Ірина Хакамада

Політик, письменниця, телеведуча.

Творець партії економічної свободи, співголова партії «СПС» («Союз правих сил»). Раніше Ірина Хакамада була головою партії «Наш вибір». Крім цього, вона є членом Ради із зовнішньої і оборонної політики.

Ірина Хакамада - політик, кандидат економічних наук, письменниця, радіо - і телеведуча

Ірина Мацуовна веде теле — і радіопередачі. Є автором власної колекції брендового одягу. У 2002 Ірина брала участь у переговорах з терористами, що захопили театр на Дубровці.

9. Хіларі Клінтон

Американський політик.

Була сенатором від штату Нью-Йорк, першої леді в період президентства Білла Клінтона. Є членом Демократичної партії. Займала політичні посади, очолювала комітет охорони здоров’я і захисту прав дітей.

Американський політик Хіларі Клінтон

У період гучного скандалу про невірність чоловіка, Хіларі Клінтон підтримала його, не побажавши подавати на розлучення. В даний час Хіларі є кандидатом від партії демократів на посаду американського президента. До виборів залишилося небагато часу, вони пройдуть в 2016 році.

10. Єлизавета II

Королева Великобританії. Самий долгоправящий монарх Віндзорської династії.

Єлизавета II не приймає участі в управлінні країною, її діяльність носить представницький характер. До обов’язків королеви Англії відносяться дипломатичні візити, зустрічі з високопоставленими чиновниками і державними особами, вручення почесних нагород, посвячення у лицарі та ін

Королева Великобританії Єлизавета II

Крім цього, королева займається розведенням собак, верховою їздою і фотографією. Самим же головним досягненням Єлизавети II вважається найдовше правління в історії монархії Великобританії.

пропонує вам ознайомитись зі статтею про наймолодших депутатів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: