Доля чудотворних ікон нерідко сладывается непросто. Одні були втрачені в лихоліття, інші на щастя, збереглися. До них, як і багато століть назад, йдуть з поклоном люди.

До ікон приходять з болем і радістю

1. Володимирська ікона Божої Матері

Місце: Храм Третьяковської галереї

Володимирська ікона Божої Матері, яка знаходиться у храмі Третьяковської галереї, отримала свою назву завдяки Андрію Боголюбському, який у 1155 році перевіз її у Володимир з міста Київ, де вона перебувала до цього моменту. Як свідчать перекази, створив ікону євангеліст Лука.

Володимирську ікону просять про зцілення від хвороб серця

2. Казанська ікона Божої Матері

Місце: Самий шанований список зберігається в одному з найкрасивіших храмів Росії — Казанському соборі Петербурга

Не менш відомий образ Божої Матері зображений на Казанській іконі. У 1579 році після великої пожежі в Казані уві сні дев’ятирічної Матрони Онучиной з’явилася Богородиця і веліла знайти на згарищі її ікону. Прибувши на вказане місце, дівчинка знайшла святиню. Ікона Казанської Божої Матері була однією з найбільш улюблених і шанованих в Росії, до неї йшли за допомогою в життєвих справах, справах і шлюбі. Її вважали покровителькою роду Романових.

Казанську ікону просять про захист дітей та допомоги у важких випробуваннях

У 1904 році ікона була вкрадена з Богородицького монастиря, після чого спалена зловмисником. Риза була продана, за деякими версіями, старообрядцям.

До нас дійшли кілька списків з ікони. Найбільш шанований з них зберігається в Петербурзі в Казанському соборі. У нову столицю ікона доставлена в 1721 році за указом Петра.

3. Смоленська ікона Божої Матері

Місце: Успенський собор Смоленську

Творець Володимирської ікони євангеліст Лука подарував світові ще одну не менш почитаемую святиню — Смоленську ікону, яку ще називають «Одигітрія», що означає «Дороговказниця». Вона була написана за життя Марії. У 1046 році цим чином була благословлена дочка Імператора Візантії Костянтина IX. Син Ганни перевіз ікону до Смоленська.

Смоленську ікону

У 1941 році, під час окупації ікона була вивезена німцями з Успенського храму. В даний час найбільш шановані списки з ікони знаходяться в Москві на Новодівичому монастирі, а також у Смоленську. До них йдуть люди, щоб попросити про допомогу до прийняття складного рішення, одужання від хвороб, у вирішенні сімейних негараздів і захисту в дорозі.

4. Донська ікона Божої Матері

Місце: Третьяковська галерея

Цей образ Божої Матері був написаний Феофаном Греком. В 1380 році козаки вручили його Дмитрові Донському, який перед Куликової битвою проніс її перед військом. На честь перемоги ікону почали називати Донський. З 1919 року вона знаходиться на зберіганні в Третьяковській галереї, щорічно береться Донським монастирем для хресного ходу.

Донську ікону просять про лікування душевних ран

5. Тихвинская ікона Божої Матері

Місце: Тихвинський Успенський монастир

Тихвинская ікона була написана євангелістом Лукою. Вона була знайдена поблизу Новгорода в 1383 році. Зберігається у спеціально побудованому для неї монастирі. Ікону вважаються покровителькою немовлят та підлітків, до неї звертаються для зцілення від душевних хвороб та захисту від вторгнення.

Тихвинская ікона захищає дітей і підлітків

6. Курська-Корінна ікона Божої Матері

Місце: Знаменський Собор Архієрейського Синоду в Нью-Йорку

В 1295 році після розорення Курська в корінні дерева з’явилася Курська-Корінна ікона. На місці набуття з’явився джерело. За переказами, в 1383 році ординці розрубали ікону на частини, але після з’єднання окремих частин вона зрослася. У 1920 році святиню вивезли з Росії відступаючі врангелівські війська. Їй можна вклонитися в Знам’янському Соборі Архієрейського Синоду в Нью-Йорку.

Перед Курської-Корінної іконою моляться про країну і про здоров'я

7. Іверська ікона Божої Матері

Місце: Іверського монастиря на Афоні

Іверська ікона була написана євангелістом Лукою і довгий час зберігалася у місті Нікеї в хаті однієї благочестивої жінки, яка, рятуючи святиню, опустила її в море. Ікона з’явилася перед афонським ченцем. Вона гойдалася на хвилях, оточена вогненним стовпом.

Іверська ікона зберігається на Афоні

Її принесли в храм, розташувавши на почесному місці, однак вранці вона опинилася над воротами. За легендою, її кілька разів намагалися повернути в сам монастир, але незмінно святиня опинялася поза його стінами, над воротами. Їй дали ім’я Привратница. Зараз вона перебуває на зберіганні в Іверському монастирі на Афоні. В Росію список потрапив в 1648 році.

Іверська ікона. Афон

8. Почаївська ікона Божої Матері

Місце: Успенська Почаївська лавра на Україні

Почаївська ікона Божої Матері «Неопалима купина» знайдена в 1559 році. Вона відома своєю чудотворною силою, до неї звертаються за зціленням і напоумленням грішників. В даний час знаходиться на Україні в Успенській Почаївській лаврі.

Почаївську ікону просять про напоумлення грішників

9. Псково-Печерська ікона «Розчулення»

Місце: Успенський собор Псковсько-Печерського монастиря.

Ікона «Розчулення» — це список Володимирської ікони Божої Матері, виконаний благочестивим ченцем Арсенієм Хитрошем у 1521 році. До цієї святині йдуть за допомогою у пологах і в зачатті. Матері просять про здоров’я своїх дітей. Знаходиться в Успенському храмі Псково-Печерського монастиря.

До ікони «Розчулення» звертаються за допомогою у продовженні роду

10. Чудотворна феодорівська ікона Божої Матері

Місце: Богоявленсько-Анастасіїн жіночий монастир в Костромі.

Відомо, що феодорівська ікона написана євангелістом Лукою. У 12 столітті вона знову була знайдена у міста Городець. Довгий час ікона належала роду Романових і вважалася святинею їх будинку. У 16 столітті нею благословили Михайла Романова на царство. В даний час знаходиться в Богоявленсько-Анастасіїному кафедральному соборі Костроми.

Феодорівську ікону просять про допомогу при сімейних негараздах

запрошує вас познайомитися зі статтею про найбільших храмах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: